11 лютого 2014, 16:26

Запровадження трансфертного ціноутворення

В очікуванні нововведень

Опубліковано в №07 (401)

Євген Гриб
Євген Гриб «Де Факто ­Консалтинг Груп, ЮФ» Адвокат

Починаючи з 1 травня 2014 року, після подання українськими компаніями першої звітності з трансфертного ціноутворення – звіту про контролюючі операції, Міністерство доходів і зборів України зможе запитувати документацію з трансфертного ціноутворення щодо окремих операцій, які їх зацікавлять.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до вимог чинного законодавства звітувати щодо трансфертного ціноутворення доведеться насамперед компаніям, які здійснюють продаж товарів пов’язаним особам – нерезидентам. Під контроль потраплять і операції з непов’язаними особами, зареєстрованими або які фактично вимагають сплати податку на прибуток в юрисдикціях, де ставка цього податку нижча від української на 5 і більше процентних пунктів.

Внутрішньоукраїнські операції теж контролюватимуться, якщо вони вчинені з пов’язаною особою, яка задекларувала податковий збиток у 2013 році, не є платником податку на прибуток та податку на додану вартість чи використовує спеціальний режим оподаткування. Водночас умовою контрольованості операцій з кожним контрагентом буде наявність поставок за період з 1 вересня до 31 грудня 2013 року і перевищення вартісного ліміту в 50 мільйонів гривень за весь 2013 рік.

Щодо визначення правильної, тобто ринкової ціни, необхідно зазначити, що Податковим кодексом України передбачено п’ять методів трансфертного ціноутворення, і тільки перший з них насправді заснований на аналізі цін; інші чотири методи передбачають аналіз рентабельності сторін контрольованої операції. Метод порівнянних ринкових цін непопулярний у світовій практиці, оскільки його застосування, хоча і здається найбільш зрозумілим і прямолінійним, на практиці має низку обмежень. Однак для українських компаній важливо розуміти, що саме на застосування цього методу налаштовані податкові органи. Згідно з положеннями Податкового кодексу України він є пріоритетним.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати