04 лютого 2014, 15:47

Трансфертне ціноутворення: нововведення і перша практика застосування

Як працює українське «антиофшорне» законодавство

Опубліковано в №05-06 (399-400)

Сергій Холодовський

Суб’єктам варто позбутися ознак контрольованої операції через реорганізацію та/або виключити пов’язаність

Сергій Холодовський «Semper Legal Assistance, ЮФ» Радник

З 1 вересня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» від 04.08.2013 р. Згідно з пп.14.1.2511 ст.14 трансфертним ціноутворенням є система визначення звичайної ціни товарів та/або результатів робіт (послуг) в операціях, визнаних відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контрольованими.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


По­перше, поняття «трансфертного ціноутворення» відповідно до ст. 39 ПКУ відноситься до «контрольованих операцій», а саме до випадків, коли сума оборотів з одним контрагентом – 50 млн гривень або більше, без урахування ПДВ. Таким чином, вказані вище нововведення були запроваджені з метою державного контролю над діяльністю великого бізнесу. По­друге, трансфертне ціноутворення застосовується лише у випадку, якщо суб’єктами операції є пов’язані особи (згідно з пп. 14.1.159 – «юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності, яких вони представляють»).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0