04 лютого 2014, 15:47

Трансфертне ціноутворення: нововведення і перша практика застосування

Як працює українське «антиофшорне» законодавство

Опубліковано в №05-06 (399-400)

Іван Шинкаренко

Складність полягає в обранні джерел інформації про ринкові ціни

Іван Шинкаренко «WTS Consulting/КМ Партнери» партнер, к.е.н.
Тарас Жуковський
Тарас Жуковський «КМ Партнери, ЮФ» Молодший експерт

Значні зусилля були спрямовані на визначення кола операцій, які є контрольованими відповідно до п/п. 39.2.1 статті 39 Податкового кодексу України, а також механізму ціноутворення за такими операціями. На практиці досить часто виявлялося, що в операціях між пов’язаними особами механізму ціноутворення не приділялося достатньо уваги. Наприклад, в окремих договорах про надання послуг узагалі не було вказано, яким чином визначається ціна таких договорів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наступним завданням було обрання найбільш відповідного методу визначення звичайної ціни. Складність цього етапу в українських реаліях зумовлена тим, що вітчизняний Податковий кодекс передбачає застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу) як базового. Лише у випадку неможливості його застосування ціна визначається відповідно до інших методів: ціни перепродажу, «витрати плюс», чистого прибутку та розподілення прибутку. Тобто застосовувати інші методи можна лише у випадку наявності чіткого обґрунтування неможливості обрання методу порівняльної неконтрольованої ціни.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0