02 серпня 2013, 14:34

Судова практика розгляду справ щодо реалізації податкової політики

Приклад справи ТОВ «Фенікс Капітал» проти податкової служби

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Суть справи


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень­рішень Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржувані податкові повідомлення­рішення прийняті відповідачем на підставі необґрунтованих висновків про те, що угоди купівлі­продажу цінних паперів між ТОВ «Фенікс Капітал» і підприємством «Окланд Холдингз Лімітед» є нікчемними та як наслідок недійсними з моменту їх вчинення.

Позивач під час розгляду справи вказував, що правочини між компанією­нерезидентом «Окленд Холдінгз Лімітед» та ТОВ «Фенікс Капітал» спрямовані на реальне настання правових наслідків, що ними зумовлені; на набуття певних цивільних прав та обов’язків. Метою договорів є купівля­продаж цінних паперів на законних підставах та законними способами для подальшого використання у власній господарській діяльності. Зобов’язання за договорами сторонами виконувалися, поставку цінних паперів здійснено за всіма договорами.

 

Дослідження обставин справи

Між сторонами мали місце господарські відносини і здійснювалися господарські операції, що вели до змін в їх обліку, структурі активів та зобов’язань, капіталі та фінансовому стані. При цьому такі господарські операції здійснювалися з оформленням усіх необхідних первинних документів.

Відповідач під час розгляду справи проти позову заперечував, вказував, що ТОВ «Фенікс Капітал» за участі підприємства­нерезидента, представником якого є підставні особи, оформляючи угоди з купівлі­продажу цінних паперів вибудовували договірні відносини так, що за результатом їх виконання всі прибутки від операцій з цінними паперами залишалися на «Окланд Холдінгз Лімітет», Кіпр, а в ТОВ «Фенікс Капітал» вони були відсутні, у результаті чого податки до бюджету не надходили.

Фактично як українське підприємство, так і кіпрське перебували під контролем однієї особи, печатки обох підприємств знаходилися в її офісі, рахунки в цінних паперах також було відкрито в ТОВ «Фенікс Капітал» як у зберігача. Усе вищезазначене свідчить про штучність цих угод, основною метою яких є незаконна мінімізація податків та отримання податкової вигоди.

За результатами розгляду документів і матеріалів, поданих позивачем, Окружний адміністративний суд м. Києва встановив, що TOB «Фенікс Капітал» зареєстроване належним чином, а основними зареєстрованими видами діяльності є біржові операції з фондовими цінностями, інше фінансове посередництво, управління фінансовими ринками, інша допоміжна діяльність у сфері фінансового посередництва.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати