03 вересня 2019, 15:30

Суд нам допоможе

Зупинення податкових накладних

Опубліковано в №36 (690)

Олександр Банніков
Олександр Банніков «TEFFI» старший юрист

Екскурс в історію


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Починаючи з липня 2017 р. (а до цього в тестовому режимі з квітня) всі ми познайомилися з таким видом контролю за декларуванням та сплатою ПДВ як зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН), запроваджено п. 74.2 ст. 74 Податкового кодексу України.

Пам'ятаємо, що починаючи з 01.07.2017 р., згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, стало можливим зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, якщо така податкова накладна/розрахунок коригування відповідала сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації у ЄРПН (далі — Критерії).

На той час зазначені Критерії разом з вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, були затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 р. №567. Тодішній очільник Державної фіскальної служби України Мирослав Продан анонсував, що економічний ефект тільки за час дії тестового режиму системи моніторингу ризиків та блокування накладних сягає понад 1 млрд грн щомісячно (нагадаємо, 03.03.2017 р. Уряд відсторонив голову ДФС України Романа Насірова, а 06.03.2017 р. у Кабміні повідомили, що виконуючим обов'язки голови ДФС призначено Мирослава Продана).

За його словами, у грудні 2016 р. обсяг можливого фіктивного ПДВ складав 1,3 млрд грн, у березні — 981 млн грн, у квітні (з початком роботи системи моніторингу ризиків у тестовому режимі) — 289 млн грн, у травні — 140 млн грн, у червні — лише 56,6 млн грн. «Якщо зменшується схемний податковий кредит, завдяки якому реальний сектор економіки мінімізував свої податкові зобов'язання, то сьогодні всі ці суми декларуються і сплачуються в бюджет», — наголосив Мирослав Продан. Він зазначив, що ДФС готова до роботи у звичайному режимі системи моніторингу ризиків та блокування накладних.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати