23 січня 2020, 13:33

Строки звернення до суду у податкових спорах: ВС змінив «старий» підхід?

Мирослава Нечай
Мирослава Нечай «TaxLink, платформа податкових знань» експерт

Рішення податкових органів, які оскаржуються платниками у судах, умовно можна поділити на ті, які пов’язані з нарахуванням грошових зобов’язань, та які з таким нарахуванням не пов’язані.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Якщо до першої категорії, зокрема, належать усі без винятку податкові повідомлення-рішення, то до другої категорії рішень, що найчастіше оскаржуються в судовому порядку, є рішення про відмову у відновленні реєстрації заблокованих податкових накладних або розрахунків коригування до них (далі – ПН/РК). Так, за загальним правилом платник ПДВ, якому заблоковано ПН/РК звертається до комісій ДПС з відповідним пакетом документів, за результатами розгляду якого приймається рішення про відновлення реєстрації ПН/РК або про відмову у такій реєстрації. Якщо ж комісія відмовилася відновити реєстрацію заблокованих ПН/РК, то платник може оскаржити таке рішення в адміністративному порядку. Якщо ж і за результатами розгляду адміністративної скарги рішення комісії залишиться без змін, то є ще надія на суди. Або ж платник може пропустити стадію адміністративного оскарження рішення про відмову у реєстрації ПН/РК, і відразу звернутися до суду.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати