10 грудня 2013, 17:45

Дати, податкові та кримінальні новели, трансфертне ціноутворення

Реалії та перспективи

Опубліковано в №50 (392)

Максим Косовський Адвокат, керуючий партнер Міжнародного Аналітичного Альянсу

Дати, дати...


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Починаючи свою адвокатську діяльність, запам’ятав пораду досвідчених адвокатів завжди аналізувати дати документів. Такий аналіз може відкрити очі на обставини справи, які, на перший погляд, приховані від адвоката, обставини, які занадто «завзятий» слідчий приховав під стосом документів, абсолютно непотрібних для справи. Саме звичка звертати увагу на дати підштовхнула мене проаналізувати нещодавні зміни в податковому та кримінальному законодавстві. Ці дві галузі права пов’язує дата 1 вересня. З настанням цієї дати в 2013 р. набрав чинності Закон від 4 липня 2013 № 408­VII, який ввів новий інститут українського податкового права – трансферне ціноутворення. А з 1 вересня 2014 р. з’явиться і новий інститут у кримінальному праві – відповідальність юридичних осіб. Чи є випадковим збіг дат (1 вересня) істотних новел у законодавстві України, чи ні? Може, просто законодавець полюбив дату 1 вересня – дату свята початку навчального року? Відповісти на ці питання автор запропонує уважному читачеві після прочитання статті. А поки, як старанні учні, озброїмося терпінням для детальної оцінки вищезазначених змін. Насамперед потрібно попередити про те, що аналізу підлягають усі законодавчі зміни в Кримінальному кодексі до 1 вересня 2014 р. Тільки так ми зможемо зрозуміти картину того, що нас чекає після 01.09.2014 р.

 

Закон від 18 квітня 2013 року № 221­VII

Цим Законом було розпочато кардинальну реформу кримінального права України під прикриттям приведення норм кримінального законодавства до стандартів Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією, яка була ратифікована Україною Законом від 18.10.2006 р. № 252­V. Суть такої реформи в тому, що в низці статей Кримінального кодексу України (далі – КК України) були введені терміни, які не мають чіткого юридичного визначення. Унаслідок цього сам склад злочину за такими статтями КК України стає розмитим і незрозумілим. Найбільш показова суть таких змін буде на порівнянні складу злочину щодо «Одержання хабара» (ст. 368 КК України до 18.05.2013 р. – дати набрання чинності Законом № 221­VII від 18.04.2013 р.) та «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ст. 368 КК України після 18.05.2013 р.).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати