12 лютого 2019, 12:53

Слідство ведуть нотаріуси

Опубліковано в №7 (661)

Юлія Петутіна
Юлія Петутіна приватний нотаріус, м. Київ

Під час продажу нерухомого майна, як би навколо продавця не танцювали ріелтори, адвокати та інші помічники, він опиниться у нотаріуса. Саме нотаріус — це особа, уповноважена посвідчити та захистити договір, а також здійснити на підставі нього реєстрацію права власності покупця в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі — Державний реєстр прав). Захист нотаріуса різноманітний: від правильних формулювань у тексті договору до певних розшукових дій в електронних реєстрах та базах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нотаріус встановлює особи сторін, перевіряє їх на дієздатність шляхом пронизливих бесід, вивчає правовстановлюючий документ на наявність всіх необхідних реквізитів, пробує його «на зуб», встановлює дійсні наміри сторін, роз'яснює їхні права, обов'язки та наслідки договору, вишукує зареєстрованих осіб шляхом запиту довідок у районних державних адміністраціях, проводить розшукові дії в усіх можливих базах даних та реєстрах, перевіряє сплату податків та інших обов'язкових платежів — це далеко не повний перелік того, що робить нотаріус перед тим як «шльопнути печатку».

У цьому матеріалі ми спробуємо згрупувати та розподілити всі види обов'язкових і факультативних перевірок перед вчиненням правочинів щодо відчуження нерухомого майна, які нотаріус здійснює за допомогою єдиних та державних реєстрів у системі МЮУ, а також в інших електронних базах та переліках, встановлених нормативно-правовими актами.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати