12 лютого 2019, 12:47

Нерухомість та будівництво: що нам готує 2019 рік?

Опубліковано в №7 (661)

Анастасія Бідах
Анастасія Бідах «Sayenko Kharenko, ЮФ» старший юрист

Новий порядок інвентаризації нерухомого майна, введення критеріїв оцінки ступеня ризику для визначення періодичності планових заходів державного нагляду (контролю) на об'єкті будівництва, врегулювання питань колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення — все це та багато іншого підготував нам 2019 р. У цій статті ми поговоримо про законодавчі зміни у сфері нерухомості та будівництва, які очікують нас у 2019 р.

Зміни в земельному законодавстві

З 01.01.2019 р. набув чинності довгоочікуваний закон, який містить важливі зміни у сфері земельних відносин — Закон України №2498‑VIII від 10.07.2018 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Основною метою цього Закону є надання можливості громадянам ефективніше використовувати земельні масиви сільськогосподарського призначення та створення умов для запобігання рейдерству. Зазначеним Законом землі колективної власності ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств переходять у власність територіальних громад, на території яких вони розташовані. Землі під будівлями та спорудами, які перебувають у власності, підлягають безоплатній передачі їхнім власникам.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати