25 лютого 2019, 14:57

«Квартирний» відсоток

Чи можна повернути 1% збору в Пенсійний фонд, сплачений під час придбання житла?

Опубліковано в №9 (663)

Загальновідомо, що операції з купівлі‑продажу нерухомого майна потребують сплати певних податків та зборів. Майже кожен, хто купує житлову нерухомість (квартиру чи будинок) знає, що цей правочин, окрім витрат на нотаріальне посвідчення договору, вимагає сплати з боку покупця 1% збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (далі — збір). Проте не кожен знає, що купуючи своє перше житло, має право не сплачувати 1% пенсійного збору. Варто наголосити, що це не пільга і не преференція окремим категоріям осіб, це суб'єктивне право кожного громадянина. Однак держава не афішує це право. До того ж сьогодні відсутній правовий механізм реалізації цього права на етапі укладення відповідного договору. Згідно зі ст. 3 Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ та організацій, що придбавають нерухоме майно за бюджетні кошти, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами та привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати