10 вересня 2013, 11:44

Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини)

Особливості укладення, зміни та припинення

Опубліковано в №37 (379)

Йосиф Іванюк «А.Т. Консалтинг, ПП» Юрисконсульт

На сьогодні оренда приміщень для підприємств є невід’ємною частиною бізнесу. Вона включає в себе такі нюанси, як місцезнаходження, тобто юридична та податкова адреси, оренда складських чи виробничих приміщень тощо. Більша частина підприємств, які належать до ланки середнього бізнесу, наділені правом володіння одним, а то й більше приміщеннями на підставі договорів оренди. Така тенденція викликана необхідністю розширення й підвищення рівня господарської діяльності та сьогоднішнім станом ринкових цін на нерухомість. Невелика кількість підприємств мають змогу придбати нерухомість для власних потреб та не у всіх власників таких підприємств є зайві кошти для придбання приміщень і внесення їх до статутного капіталу, дарування власним підприємствам тощо.

Отже, оренда приміщень на даний момент залишається єдиним виходом зі складної ситуації на ринку нерухомості. Право володіння нерухомим майном здійснюється на підставі договорів оренди, нюанси щодо укладення, зміни та припинення яких будуть розглядатися в цій статті, щоб керівництво підприємств, працюючи з цими договорами, знало основні сторони такої справи.

Отже, відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Слід пам’ятати, що договір оренди нежитлового приміщення відповідно до Параграфа 4 Глави 58 ЦКУ є наймом будівлі або іншої капітальної споруди.

Згідно з ч. 1 ст. 793 ЦКУ договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається в письмовій формі. Отже, договір оренди нежитлового приміщення має бути укладений письмово.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати