12 лютого 2019, 12:49

Будівельний бум: як перевірити забудовника?

Опубліковано в №7 (661)

Яна Михайлюк
Яна Михайлюк «TOTUM LF» радник, адвокат, к.ю.н

Популярність інвестування у незавершене будівництво обумовлюється, передусім, можливістю придбати житло чи комерційну нерухомість у новобудові за нижчу ціну, ніж у вже збудованому будинку. Однак безплатним, як відомо, буває лише сир у мишоловці. Тому за такі «преференції» покупці платять наявністю значного ризику взагалі залишитися без омріяних квадратних метрів, втративши інвестовані гроші та час.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Основні неприємні моменти, з якими може зіштовхнутися покупець нерухомості на стадії будівництва: не завершення об'єкта будівництвом або неможливість введення в експлуатацію об'єкта, збудованого з порушеннями будівельних норм; затягування строків завершення будівництва чи введення в експлуатацію; отримання в результаті будівництва об'єкта відмінного від того, яке планувалося (наприклад, без наявності необхідних комунікацій).

Перевірка добросовісності забудовника включає кілька основних показників, які потрібно перевіряти першочергово, а також безліч другорядних, які будуть актуальними далеко не в кожному випадку, однак можуть зіграти ключову роль саме щодо обраного об'єкта.

Ключові характеристики законності будівництва: наявність прав на земельну ділянку, наявність отриманих вихідних даних та дозвільних документів на здійснення будівництва, а також прозорість механізму інвестування.

Поглиблений аналіз об'єкта будівництва включає перевірку інших особливостей здійснення будівництва: перевірку відповідності будівництва містобудівній документації, наявність охоронних зон об'єктів культурної спадщини, комунікаційних мереж, наявність ускладнень у зв'язку з особливістю геології території забудови та інших планувальних обмежень.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати