01 жовтня 2013, 17:34

9 місяців реєстру речових прав

Практика застосування нових правил

Опубліковано в №40 (382)

Аліна Трофімова «Gide Loyrette Nouel, МЮФ» Адвокат

З початку цього року діє нова система реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Наразі вже припинився ажіотаж з приводу організації роботи відділів Державної реєстраційної служби, з’ясувалися відкриті питання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зокрема роз’яснено порядок реєстрації права спільної сумісної і права спільної часткової власності на нерухоме майно. Відтак, співвласники можуть зареєструвати право спільної власності на об’єкт нерухомості в цілому, подавши спільну заяву з відповідним додатком від імені усіх співвласників, або ж окремо зареєструвати право власності на належну йому частину об’єкта, крім випадків реєстрації права спільної сумісної власності та реєстрації права спільної часткової власності з видачею свідоцтва.

Крім того, роз’яснено порядок реєстрації права власності за договорами з відчуження об’єктів нерухомості з відкладальною умовою. Державна реєстраційна служба наголошує, що у випадку укладення, наприклад, договору купівлі-продажу з відкладальною умовою, набувач має право зареєструвати право власності на об’єкт, тільки надавши нотаріусу документальне підтвердження настання відкладальної умови.

Власникам нерухомості надається можливість вносити до реєстру речових прав шляхом подачі заяви зміни і уточнення у зв’язку зі змінами персональних даних особи власника (прізвища, адреси) або назви місця розташування об’єкта нерухомості. Внесення уточнюючих даних до державного реєстру є правом власника, а не його зобов’язанням.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати