04 лютого 2014, 13:09

Як запровадити альтернативні методи розв’язання конфліктів у регіоні

Досвід Луганської області

Опубліковано в №05-06 (399-400)

Галина Тищенко Голова громадської організації «Луганська обласна група медіації»
О. Звонок Доцент кафедри кримінології, конфліктології та соціології Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка, к.психолог.н., доцент, голова Луганського обласного відділення Товариства конфліктологів України

Події останніх двох місяців відкрили нове бачення теми ненасильства, пошуку мирних способів вирішення конфліктів у суспільстві, переговорів, прийняття спільних рішень і відповідальності. Можливо, уперше від усіх учасників масштабного конфлікту в Україні звучать фрази про неефективність силових методів, про необхідність сісти за стіл переговорів, про спільну відповідальність сторін і те, що незалежні посередники можуть допомогти пройти найскладніші переговори. Ми розуміємо, що суспільство готове до змін, і в цьому ми бачимо якісний результат від програм, спрямованих на зниження агресії і пошук мирних способів вирішення конфліктів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однією з таких ефективних програм конструктивного вирішення конфліктів, яка працює в багатьох країнах, є медіація. Слід відзначити, що Донбас є піонером в частині розвитку медіації в Україні. Так, ще в 1995–1998 рр. на базі Донецького психологічного центру відбулася перша спільна американо­українська освітня програма з підготовки та сертифікації медіаторів загальним обсягом 150 навчальних годин. Водночас почалося створення громадських організацій медіаторів, які активні й на сьогодні. Наприклад, у Луганській області діють «Луганська обласна група медіації» (з 1995 р.) та Луганське обласне відділення Товариства конфліктологів України (з 1998 р).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати