, 0:

Закон був написаний нашвидкуруч?

Дмитро Тупчієнко «Тупчієнко і партнери, ЮФ» Адвокат, керуючий партнер

Нова редакція Закону України «Про банкрутство» несе з собою низку змін, які можна поділити на кілька аспектів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Насамперед відбулися зміни в управлінні процесом. Державним органом з питань банкрутства призначено Мін’юст. Це дає можливість сконцентрувати в одних руках формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства в Україні.

Відкривається шлях до штучного банкрутства «смачних» підприємств, в яких значна частка належить державі (наприклад, «Турбоатом», завод ім. Малишева, АНТК ім. Антонова, а/п «Бориспіль» тощо).

Також з’являється лазівка для ухилення від сплати боргів, у разі порушення виконавчого провадження за рішенням господарського суду, шляхом штучного банкрутства.

Стосовно арбітражних керуючих виникає декілька дискримінаційних моментів. Вводиться додатковий кваліфікаційний іспит (раніше достатньо було лише закінчити курси; сертифікат про їх закінчення автоматично надавав право здійснювати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Підготовку можуть проходити лише громадяни України, які мають повну вищу юридичну або повну вищу економічну освіту. Таким чином, громадяни інших країн або особи без громадянства не можуть бути арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами). Окрім того, обмежується освітній ценз таких осіб – ними можуть бути лише економісти або юристи. У зв’язку з тим, що Закон набрав чинності 18.01.2013 р., ті навчальні заклади, які й бажали б проводити таке навчання, позбавлені цієї можливості до 2014 р., бо календарний рік уже почався.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1