27 серпня 2013, 14:35

МКАС: поговоримо про наболіле

Окремі практичні аспекти у вирішенні спору

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Юлія Курило «ЮСТ Україна, ЮФ» Адвокат

Міжнародний комерційний арбітраж є особливим правовим інститутом у вирішенні спорів, де важливу роль відіграють до найменших нюансів вивірені деталі. З досвідом у представництві інтересів вітчизняних та іноземних компаній у Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово­промисловій палаті України (далі – МКАС при ТПП України або МКАС), хотілося б звернути увагу читачів на практичні аспекти, які слід врахувати, звертаючись до МКАС за врегулюванням спору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

1. Арбітражне застереження

При укладенні договору і виборі арбітражної інституції слід зважати на такі особливості.

Правильне викладення арбітражного застереження із зазначенням повного точного найменування суду дає можливість уникнути у подальшому скасування судового рішення. Так, 13 березня 2013 року Шевченківський районний суд м. Києва скасував рішення МКАС при ТПП України, оскільки спірним контрактом в якості арбітражного суду був передбачений МКАС при ТПП в м. Київ, а не МКАС при ТПП України.

Якщо все ж допущено помилку, з метою підтвердження арбітражної підсудності можна звернутися до контрагента з листом, наприклад, про узгодження кількості арбітрів під час розгляду спору у МКАС. Відповідь на такий лист від сторони договору можна вважати доказом підтвердження наявності угоди про підсудність спору міжнародному комерційному арбітражу (МКАС).

Укладаючи договір і прогнозуючи місце вирішення спорів, необхідно дати оцінку таким істотним елементам арбітражного розгляду як:

– предмет спору (сума боргу);

– місце проведення слухання;

– порядок призначення та максимальна / мінімальна кількість арбітрів;

– судові витрати (арбітражний збір, послуги перекладачів, послуги секретаріату, фахівців суду і суддів – можуть розраховуватися окремо) і порядок їх розподілу за результатами розгляду;

– можливість визнання рішення на території, де планується його виконання (визначається виходячи з міжнародних договорів, також не зайвим буде поцікавитися процесуальним порядком і приблизною вартістю послуг місцевих юристів);

– необхідність залучення іноземних юристів (їх перспективні гонорари);

– процедура доказування, оцінка допустимості та релевантності доказів тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати