04 лютого 2014, 10:59

Альтернативне врегулювання спорів

Теорія і практика

Опубліковано в №05-06 (399-400)

Олександр Зудінов
Олександр Зудінов «ЮКРЕЙН ЛІГАЛ КОМПАНІ, ЮФ» Старший юрист

Ні для кого не є секретом, що на сьогодні більшість господарських спорів в Україні вирішується в судовому порядку. Проте це не єдиний спосіб. Існують й інші, альтернативні види врегулювання спорів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Альтернативне врегулювання спорів (далі – АВС) – це група процесів, за допомогою яких вирішуються спори і конфлікти без звернення до формальної системи судочинства, тобто вирішуються в досудовому порядку.

Статтею 5 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони мають право застосовувати заходи досудового врегулювання господарського спору за домовленістю між собою.

Серед АВС суттєве місце посідають переговори, арбітраж та медіація.

Відносно переговорів – усе зрозуміло. Сторони шляхом взаємних поступок намагаються досягти консенсусу.

Складнішим, а тому й цікавішим та, як показує практика, ефективнішим способом є арбітраж.

Арбітраж (третейський суд) по своїй суті дуже схожий на державний суд. Його суть полягає в тому, що сторони, у яких виник спір, звертаються до авторитетної для обох сторін особи або групи осіб – арбітра. Під час розгляду арбітр вислуховує обидві сторони та виносить рішення. Фактично арбітраж створює приватну судову систему. Якщо одна зі сторін не бажає дотримуватися умов рішення, примусити таку сторону до виконання рішення можна через державний суд.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати