14 травня 2013, 12:18

Інвестиційний меморандум

Правова складова першого документа між власником бізнесу (або ідеї) та інвестором

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Наявність другої вищої освіти в сучасних юристів – не рідкість. Дійсно, значного поширення набуває отримання спеціальних фінансових знань, з огляду на популярність та значний попит на фінансово-правові послуги. Тож для задоволення потреб клієнта юристи й змушені отримувати другу фінансову освіту. Нині належний рівень фінансових знань є надзвичайно важливим для клієнтів, які прагнуть отримати якісну фінансову консультацію, що в дуеті з правовою стає досить сильним показником компетентності консультантів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Крім того, на сьогодні доволі часто виникає необхідність і в такій послузі, як інвестиційний консалтинг, що потребує ґрунтовних фінансових та правових знань. Цей вид послуг є доволі затребуваним у зв’язку з необхідністю отримання додаткових коштів бізнесу, що розвивається.

Досить цікавим, на мою думку, є такий документ, як інвестиційний меморандум, вимоги до якого чітко не закріплені жодним нормативним актом, проте він здебільшого є ключовим у зв’язку з інвесторами. Юристи ж відіграють чи не провідну роль при створенні цього документа, оскільки обов’язковою вимогою всіх інвесторів є правове регулювання сфери бізнесу, до якої можна віднести запропонований проект.

Зазвичай інвестиційним меморандумом є документ для зовнішнього користування, який демонструє привабливість інвестиційного проекту потенційним інвесторам і покупцям. Особливо наголошується в інвестиційному меморандумі на описі проекту та компанії, яка втілюватиме цей проект у життя. Після вивчення інвестиційного меморандуму потенційний інвестор приймає рішення щодо прийняття даного проекту або ж його відхилення.

Заважаючи на практику застосування інвестиційного меморандуму, існує два основних підходи в розробці та демонстрації. Перший тип – відкритий, коли всі умови інвестицій є прозорими та чіткими. Другий тип не є повністю відкритим і складається власне з двох інвестиційних меморандумів, один з яких є відкритим для всіх бажаючих ознайомитися з проектом, а інший містить опис деталей проекту. Другий тип зазвичай використовується у випадках структурування процесу залучення інвестицій.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати