Популярні матеріали

14 травня 2013, 12:42

Заборона пересилки дієтичних добавок

Чи законні вимоги митних органів?

Каріна Бабанли

Правову колізію навколо дієтичних добавок вирішено на користь українських споживачів

Каріна Бабанли «Правовий Альянс, ЮК» Юрист

Питання про віднесення чи невіднесення дієтичних добавок до харчових продуктів виникало та дискутувалося протягом тривалого часу передусім через те, що ані в Законі України «Про безпечність та якість харчових продуктів», ані в Постанові КМУ від 26.07.2006 р. № 1023 «Про реалізацію статті 28 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», ані в інших актах національного законодавства прямо не визначено, що дієтичні добавки є харчовими продуктами.

Нещодавно митні органи відмовляли в пропуску на митну територію України дієтичних добавок, що переміщувалися в міжнародних поштових відправленнях та експрес-відправленнях. Такі свої дії митні органи обґрунтовували тим, що відповідно до положень Митного кодексу України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях, зокрема, товарів, що підпадають під визначення 1–24 груп УКТЗЕД, які переміщуються (пересилаються) на адресу громадян, крім продуктів харчування загальною вагою не більше 10 кг в упаковці виробника. Дотримуючись позиції про те, що дієтичні добавки не є харчовими продуктами, митні органи, відповідно, не пропускали їх у поштових відправленнях на територію України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0