03 грудня 2013, 16:21

Контроль якості медичної допомоги як механізм захисту прав людини

Особливості правозастосування у сфері охорони здоров’я

Ірина Сенюта К.ю.н., доцент, адвокат, президент ВГО «Фундація медичного права та біоетики України»

Нещодавно було прийнято новий наказ МОЗ України, що деталізував порядок контролю якості медичної допомоги, який сьогодні справедливо є одним із ключових правничих інструментів у забезпеченні прав людини у сфері охорони здоров’я. Його нормативний старт відбувся в 2009 р., коли МОЗ України підготувало Наказ «Про порядок контролю та управління якістю медичної допомоги» від 24.02.2010 р. № 189. У цьому підзаконному нормативно­правовому акті було закріплено мету здійснення контролю якості медичної допомоги, а саме забезпечення прав пацієнтів на одержання медичної допомоги в необхідному обсязі й належної якості шляхом оптимального використання кадрових і матеріально­технічних ресурсів охорони здоров’я, застосування досконалих медичних технологій. За ці роки накази в контексті контролю якості змінювалися не раз, привносячи щоразу нові сегменти, але все ж важливість механізму залишається незмінною.

Під «юридичну лупу», аби «збільшити» деякі нормативні положення і з’ясувати окремі елементи цього механізму, потрапили два накази в сфері контролю якості медичної допомоги, що є чинними сьогодні:

1. Наказ МОЗ України «Про затвердження Порядку контролю якості медичної допомоги» від 28.09.2012 р.
№ 752 (далі – Наказ № 752).

2. Наказ МОЗ України «Про організацію клініко­експертної оцінки якості медичної допомоги» від 06.08.2013 р. № 693 (далі – Наказ № 693).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати