05 листопада 2013, 10:34

Концепція розвитку системи фінансового забезпечення у сфері охорони здоров’я

Ключові аспекти

Опубліковано в №45 (387)

Світлана Малиновська
Світлана Малиновська «Arzinger» Старший юрист

18 вересня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку системи фінансового забезпечення у сфері охорони здоров’я (далі – Концепція). Документ окреслює необхідність запровадження нового фінансового механізму в сфері охорони здоров’я. Положення Концепції спрямовані на виконання Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» і Національного плану дій на 2013 рік щодо її впровадження, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 р. № 128.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Слід зазначити, що на сьогодні система охорони здоров’я в Україні побудована за так званою моделлю Семашка, яка діяла ще за радянських часів. Така модель передбачає фінансування системи охорони здоров’я здебільшого за рахунок загального оподаткування з наступним державним розподілом зібраних коштів, тобто централізований розподіл коштів на потреби у сфері охорони здоров’я.

На противагу зазначеній вище моделі, у країнах Європейського Союзу здебільшого діє так звана модель Бісмарка, ключовим моментом якої виступає обов’язкове медичне страхування. Джерелами фінансових надходжень для такої моделі є обов’язкові внески працівників та/або роботодавців, а страхувальниками найчастіше є державні установи або недержавні комерційні організації.

Важливою рисою системи обо­в’яз­ко­вого медичного страхування є цільове спрямування коштів на охорону здоров’я, зокрема страхові внески спрямовуються не в загальний бюджет, а безпосередньо на потреби охорони здоров’я, що є істотною відмінністю моделі медичного страхування.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати