16 квітня 2013, 17:36

Інтелектуальна власність та ціна лікарських засобів

Quo vadis?

Опубліковано в №16 (358)

Кабінет Міністрів України може дозволити використання запатентованого винаходу визначеній ним особі без згоди власника патенту

Антон Соклаков «PROXIMA, ЮК» Фахівець з інтелектуальної власності

Процедура надання примусового дозволу на використання запатентованого об’єкта, так звані примусові ліцензії, існують у патентному праві досить тривалий час. Особам, які зацікавлені в отриманні примусових ліцензій, необхідно знати, за яких обставин вони надаються. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання Кабінетом Міністрів України дозволу на використання запатентованого винаходу, що стосується лікарського засобу» містить положення про те, що такий дозвіл надається виходячи з конкретних обставин (п. 2.4 Проекту постанови). Таким чином, не зовсім зрозуміло, про які самі обставини йдеться. На наш погляд, такими обставинами можуть бути:

– невикористання або недостатнє використання запатентованого лікарського засобу протягом строку, який визначено законодавством України (згідно із Законом України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» такий строк становить 3 роки, починаючи від дати публікації відомостей про видачу патенту або від дати, коли використання винаходу (корисної моделі) було припинено);

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0