11 лютого 2014, 15:40

Інститут присяжних в Україні

Теорія і практика

Опубліковано в №07 (401)

Олександр Зудінов
Олександр Зудінов «ЮКРЕЙН ЛІГАЛ КОМПАНІ, ЮФ» Старший юрист

Як відомо, 13 квітня 2012 року Верховною Радою України був прийнятий новий Кримінальний процесуальний кодекс України та внесені зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453­VI від 07.07.2010 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одним із нововведень Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) від 13.04.2012 року, яке відобразилось і в Законі України «Про судоустрій і статус суддів», було фактичне введення інституту присяжних в Україні.

Суд присяжних існував на території України і раніше. Уперше таке поняття було застосовано в Російській імперії, до складу якої входили території сучасної України, внаслідок судової реформи у 1864 році. Суд присяжних застосовувався щодо тяжких кримінальних злочинів, відповідальність за якими становила понад 10 років позбавлення волі та смертну кару, а також політичних та релігійних злочинів.

За часів Радянського Союзу, вважаючи суд присяжних «буржуазним судом», його було скасовано. А участь громадськості у правосудді виконували засідателі.

І от лише в 2012 році, через 11 років після розпаду СРСР, суд присяжних знов з’явився в Україні.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати