25 січня 2019, 12:05

Допитай мене, якщо зможеш

Конкуренція прав та обов'язків під час допиту медичного працівника як свідка у кримінальному провадженні щодо представників публічного сектору України

Опубліковано в №2-3 (656-657)

Віра Михайленко
Віра Михайленко суддя Вищого антикорупцій­ного суду, к.ю.н.

В сучасних умовах практики притягнення до кримінальної відповідальності представників «політичної еліти» актуалізується питання співвідношення етичних засад медичної діяльності та кримінально-процесуальних норм. Адже у світлі абсолютизації заборони на допит лікаря як свідка у кримінальному провадженні та захищеності інформації, що містить (або може містити) лікарську таємницю, у таких підозрюваних починаються серйозні проблеми зі здоров'ям, несумісні з можливістю розгляду та прийняттям щодо них відповідних процесуальних рішень, спрямованих на невідворотність кримінального покарання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Охорона професійних таємниць у кримінальному процесі передбачає особливий порядок зберігання, розкриття і використання конфіденційної інформації під час досудового провадження та судового розгляду. Водночас повідомлення слідчому або суду відомостей, що становлять лікарську таємницю, нерідко має вирішальне значення для повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінальних проваджень, а також для виконання інших завдань кримінального судочинства.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати