23 квітня 2019, 11:21

Верховний Суд та корпоративні спори

Що нового?

Опубліковано в №17-18 (671-672)

Тетяна Видай
Тетяна Видай «Селепей, Волковецький і Партнери» молодший юрист

В економічній теорії немає загальноприйнятого визначення економічного розвитку. Однак, як правило, його пов'язують з економічним зростанням, заснованим на збільшенні виробничого потенціалу. Господарські організації корпоративного типу здійснюють вагомий вплив на національну економіку, а судові органи наділені значною владою, що надає їм можливості сприяти розвитку та гармонізації корпоративних правовідносин, але водночас створювати правову невизначеність, що впливає на діяльність підприємницьких організацій. Прогнозовані, якісні та справедливі судові рішення здатні відновити порушені права і сприяти розвитку економіки держави.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Протягом 2018 р. Касаційний Господарський суд Верховного Суду (далі — КГС ВС) розглянув 438 справ, що виникають з корпоративних правовідносин, проаналізувавши які можна відзначити правові позиції, яких дотримується Суд, та які варто знати, звертаючись за захистом своїх прав у цій сфері.

Дискусійні питання юрисдикції судів щодо розгляду корпоративних спорів

Достатньо негативним та характерним явищем правозастосовної практики у вітчизняних судах є юрисдикційна невизначеність. Замість того щоб ефективно та оперативно вирішити спір, реальну проблему, з якою особа звернулася до Суду, Суд може їй створити ще одну проблему у вигляді постійної мінливості у питанні юрисдикційної підсудності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати