22 січня 2013, 19:24

Роль корпоративних секретарів у діяльності українських суб’єктів господарювання

Корпоративний Секретар у акціонерних товариствах як запорука ефективного корпоративного управління і співпраці з акціонерами та інвесторами

Опубліковано в №03-04 (345-346)

Артем Сокуров
Артем Сокуров «Schoenherr, МЮФ»

Інститут корпоративного секретаря (далі – КС), який існував на рівні рекомендаційних актів Національного Банку та Державної (тепер – Національної) Комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР), отримав законодавче закріплення у Законі України «Про акціонерні товариства» (далі – Закон), хоч до цього активно використовувався багатьма акціонерними товариствами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до ст. 56 Закону КС відповідає за взаємодію акціонерного товариства з акціонерами та/або інвесторами. На практиці повноваження та перелік завдань КС дуже широкі та приблизно включають: взаємодія з НКЦПФР, підготовка звітності емітента, надання інформації, ведення протоколів зборів засідань органів управління товариства, участь від імені товариства в процедурах випуску акцій та її реєстрації в НКЦПФР, взаємодія з державним реєстратором та депозитарієм товариства, підготовка та організація проведення зборів акціонерів, належне забезпечення роботи реєстраційної комісії на зборах акціонерів та багато інших.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати