22 січня 2013, 19:13

Примусове виключення зі складу учасників ТОВ: практичні аспекти

Чи може право, реалізація якого залежить від власного волевиявлення учасника господарського товариства, бути одночасно і його обов’язком?

Опубліковано в №03-04 (345-346)

Олександр Ждимора «Джі енд Кей партнерс, Консалтингова компанія» Керуючий партнер

Господарські товариства – універсальна і найоптимальніша в стабільному майновому обороті організаційно-правова форма суб’єктів господарювання. Необхідною умовою для їх діяльності є забезпечення ефективного та своєчасного захисту прав та охоронюваних законом інтересів учасників корпоративних відносин, які пов’язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності господарських товариств.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Оскільки право товариств у вітчизняному законодавстві занадто фрагментарно регулює питання створення та діяльності цих суб’єктів вітчизняний корпоративний сектор характеризується зростанням кількості корпоративних конфліктів. Зокрема, чинне законодавство не визначає підстав для визнання недійсними актів органів юридичної особи на відміну від підстав визнання недійсними правочинів. Так, ч. 5 ст. 98 ЦК передбачено право учасника товариства на оскарження рішення загальних зборів до суду, проте не встановлено підстав для визнання рішення загальних зборів недійсними.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати