23 квітня 2019, 11:25

«Голосування ногами»: коли визначати ціну акцій?

Верховний Суд на захисті міноритаріїв

Опубліковано в №17-18 (671-672)

Володимир Ігонін
Володимир Ігонін «Василь Кісіль і Партнери, ЮФ» партнер, керівник практики корпоративного права

Наприкінці лютого 2019 р. Верховний Суд вирішив спір про обов'язковий викуп акцій Першим українським міжнародним банком (ПУМБ) на користь власника 0,09% акцій та фактично поклав на товариство обов'язок з власної ініціативи повідомляти акціонеру ціну викупу акцій до проведення зборів. Ми з інтересом проаналізували рішення Суду та висловлені в ньому аргументи. За результатами такого аналізу рішення здалося нам неоднозначним. У цій статті ми представляємо альтернативний погляд на суть спору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Обставини справи

Рік тому, наприкінці квітня 2018 р., ПУМБ провів загальні збори акціонерів. Порядок денний включав питання, передбачені ч. 1 ст. 68 Закону «Про акціонерні товариства» (далі — Закон). Позивачка голосувала проти рішення про зміну типу товариства з публічного на приватне, у зв'язку з чим у неї виникло право вимагати від товариства викупу її акцій. Відповідно до Закону, наглядова рада ПУМБ за кілька днів після зборів затвердила ціну акцій та повідомила позивачку про її право вимагати викупу акцій.

Позивачка не скористалася цим правом, натомість надіслала товариству лист про незгоду з ціною акцій та зауваженням, що оцінку робили після зборів, а не до них. З такими ж аргументами вона звернулася до суду та просила визнати протиправним несвоєчасне затвердження ціни акцій, а відповідне рішення наглядової ради — недійсним.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Останні коментарі

Про яке рішення ВС йде мова? Який номер справи?

Додати коментар

Відмінити Опублікувати