25 червня 2019, 13:49

Як не заблукати в чагарнику декларування у міжвиборчий період

Сергій Деледивка
Сергій Деледивка партнер, адвокат ТОВ «ДЖІ ЕНД ДІ»

Ми не будемо оцінювати розпуск Верховної Ради Президентом, а поговоримо про електронне декларування у цей складний період. Адже у депутатів VIII скликання та кандидатів у народні депутати виникає безліч запитань, оскільки це перші позачергові вибори в умовах дії Закону України «Про запобігання корупції».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Які декларації потрібно подавати кандидатам у депутати? Які декларації необхідно подавати депутатам, що закінчують каденцію? Що робити тим, хто вирішив не балотуватися на наступну каденцію? А що робити тим депутатам, які знову хочуть бачити себе у ВР? Але про все по черзі. Серед метушні позачергових виборів важливо розібратися в кількості декларацій, які потрібно подавати учасникам передвиборчих перегонів.

Спершу розглянемо депутата Верховної Ради VIII скликання, який не буде обраний (або не буде балотуватися) до Верховної Ради України на найближчих виборах. Відповідно до п. 2 ст. 2 ЗУ «Про статус народного депутата», строк повноважень народного депутата України припиняється з моменту відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. Щодо дострокового припинення повноважень Парламенту, в ч. 3 ст. 81 Конституції імперативно встановлюється таке правило: «Повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі дострокового припинення відповідно до Конституції України повноважень Верховної Ради України – в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання». Тому за будь-яких підстав припинення повноважень Парламенту, повноваження депутата є дійсними до дня відкриття першого засідання ВР нового скликання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
2
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати