16 січня 2019, 15:40

Тайменджемент – основа успіху юридичної компанії

Євген Ріяко
Євген Ріяко адвокат, керуючий партнер та керівник кримінальної практики ЮК «RIYAKO & PARTNERS»

Тайм-менеджмент – це вміння правильно організовувати та використовувати свій час, особливо коли ви юрист. Тайм-менеджмент – це мистецтво володіння часом. Така майстерність дуже важлива в юридичній сфері, де кожна хвилина надзвичайно цінна, адже саме від неї може залежати ваше життя та доля ваших клієнтів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Юридичний тайм-менеджмент характеризується високим рівнем планування, системністю, послідовністю та впровадженням новітніх технологій. Більшість юристів погоджуються з думкою, що працюючи в юридичній сфері, неможливо все спланувати та спрогнозувати, адже часто виникають невідкладні справи. Протягом дня запланований список завдань може неодноразово змінюватися та корегуватися, тому вкрай важливими є гнучкість і вміння переорганізувати свій робочий план.

Окрім перемінливого робочого дня, не менш негативним чинником для високої продуктивності та управління своїм часом є певні моменти, які відволікають від роботи. До таких чинників (так званих хронофагів) можна віднести незаплановані термінові справи, соціальні мережі, беззмістовні телефонні розмови, невміння делегувати й чітко ставити завдання, психологічні чинники, які здійснюють деструктивний вплив.

На мою думку, спеціалізація юриста має велике значення для тайм-менеджменту. Наприклад, якщо розглянути робочий день адвоката, який постійно ходить у суд, та корпоративного адвоката, то відчуватиметься статичність у діяльності судового адвоката, а також гнучкість і динамічність у корпоративного юриста.

Розвинути та вдосконалити тайм-менеджмент допоможуть принципи Парето та Ейзенхауера. Суть принципу Парето полягає в тому, що 20% зусиль приносять 80% результату, а інші 80% зусиль – 20% результату. Наприклад, якщо у вас є одна справа на 70 тис. грн і 5 справ на 10 тис. грн, то логічніше почати зі справи на 70 тис. грн, якою складною вона б не була.

В юриспруденції найкраще застосовувати принцип Ейзенхауера, суть якого полягає в тому, щоб розставити всі справи за важливістю та строковістю. Наприклад, якщо вам потрібно написати 7 однакових договорів, щодо кожного з яких спливає дедлайн, то потрібно почати з договору, який має найменший строк.

Принцип «великих та малих каменів» має знати кожен, хто хоче ефективно використовувати свій час. Цей принцип полягає в тому, якщо покласти в ємність спочатку багато малих камінчиків, то залишиться місце для лише одного великого каменя. Натомість якщо спочатку класти велике каміння, то його можна покласти набагато більше, а потім вільний простір, що залишився, легко заповнити маленькими камінчиками. Так само протягом дня – необхідно спочатку планувати та виконувати важливі великі справи, а вільні проміжки часу можна заповнювати невеликими справами, які потребують небагато часу.

В плануванні свого робочого дня юристам важливо використовувати систему Девіда Аллена – Get Things Done. Ця система дуже проста: потрібно занотувати все, що плануєте зробити, починаючи від домашніх дрібниць та закінчуючи більш важливими справами. Для складання особистого чек-листа найкраще використовувати спеціальні програми (Assana, Bitrix чи Wunderlist). Така методика значно підвищує продуктивність, дозволяє уникати зайвого витрачання часу на роздуми щодо наступної дії, допомагає боротися з нерішучістю.

Проаналізувавши всі принципи «успішного дня», можна з впевненістю сказати, що не існує універсальної та єдиної формули, яка зробила б ваш день продуктивним і дозволила легко керувати свої часом. Кожен, хто прагне бути ефективним та результативним, повинен розробити власний алгоритм.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати