Популярні матеріали

14 лютого 2018, 15:53

Що і коли можна вносити в Реєстр?

Про виправлення е-декларацій, суттєві зміни в майновому стані, а також коли припиняється обов'язок повідомляти про них у Реєстрі

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні 02.02.2018 р. прийняло рішення про внесення змін до Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.

Відповідно до нової редакції зазначеного Роз’яснення, врегульовуються деякі питання щодо подачі до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виправленої декларації (правок), внесення повідомлень про суттєві зміни в майновому стані, подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані у разі отримання кредиту, позики тощо.

Чи можна подати виправлену декларацію або іншим чином виправити інформацію, зазначену в декларації?

Згідно з ч. 4 ст. 45 Закону, суб’єкт декларування має право подати за власною ініціативою виправлену версію своєї декларації впродовж 7-ми календарних днів після дня подання відповідної декларації. Для цього немає потреби звертатися до Національного агентства. Для подання виправленої декларації необхідно натиснути кнопку «Подати виправлену декларацію», яка є видимою впродовж відповідного строку в персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування у полі поданої декларації. Варто зазначити, що суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію упродовж 7-ми днів лише один раз.

Суб’єкт декларування не має можливості подати виправлену декларацію за власною ініціативою після спливу 7-денного строку. У разі виявлення суб’єктом декларування у поданій декларації недостовірних відомостей після спливу 7-денного строку суб’єкт декларування може звернутися до Національного агентства через персональний електронний кабінет, деталізовано описати виявлені неточності або помилки. Відповідна інформація буде врахована Національним агентством під час проведення повної перевірки (перевірки) декларації відповідного суб’єкта декларування.

З якого часу у суб`єкта декларування припиняється обов`язок подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у разі суттєвої зміни в майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у 10-денний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Реєстру та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Абз. 15 ч. 1 ст. 1 Закону визначено, що суб’єкти декларування – це особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. 3 Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до Закону.

Відповідно до абз. 2. ч. 2 ст. 45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію за минулий рік в порядку, встановленому ч. 1 ст. 45 Закону.

Згідно з п. 4 Правил заповнення форми повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 р. №961/29091 (далі – Правила заповнення форми повідомлення), інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації, яку такий суб’єкт декларування подає відповідно до Закону.

Враховуючи зазначене, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до Закону), є суб’єктами декларування, які згідно з положеннями ч. 2 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни в їх майновому стані зобов’язані письмово повідомити про це Національне агентство.

Тобто, якщо суб`єкт декларування припинив виконувати функції держави або місцевого самоврядування у серпні 2016 р., а декларацію особи, яка припинила відповідну діяльність, подав у лютому 2017 р., то обов`язок у такого суб`єкта декларування подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані припинився після подання декларації особи, яка припинила виконувати функції держави або місцевого самоврядування.

Чи потрібно суб'єкту декларування подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у разі отримання кредиту, позики, поворотної фінансової допомоги (позички) тощо?

Ч. 2 ст. 52 Закону визначено, що у разі суттєвої зміни в майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у 10-денний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство.

Відповідно до п. 1 Правил заповнення форми повідомлення, під суттєвою зміною в майновому стані суб’єкта декларування розуміється отримання ним одноразового доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, в якому подається повідомлення. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Згідно з пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, дохід з джерелом походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, в тому числі від будь-яких видів їхньої діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді, зокрема, доходів від зайняття підприємницькою та незалежною професійною діяльністю.

Враховуючи зазначене, суб'єкт декларування зобов'язаний подати повідомлення у разі отримання ним кредиту, позики, поворотної фінансової допомоги (позички) тощо на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Чи потрібно суб'єкту декларування, який зареєстрований як фізична особа-підприємець, зазначати в декларації інформацію про дохід, отриманий від підприємницької діяльності, та подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 46 Закону, в декларації зазначаються відомості про отримані (нараховані) доходи, в тому числі доходи у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отримані як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, благодійна допомога, пенсія, доходи від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, подарунки та інші доходи.

Ч. 2 ст. 52 Закону визначено, що у разі суттєвої зміни в майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у 10-денний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство.

Згідно з пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, дохід з джерелом походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, в тому числі від будь-яких видів їхньої діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді, зокрема, доходів від зайняття підприємницькою та незалежною професійною діяльністю.

Відповідно до п. 1 Правил заповнення форми повідомлення, під суттєвою зміною в майновому стані суб’єкта декларування розуміється отримання ним одноразового доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, в якому подається повідомлення. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.

Таким чином, у разі отримання суб`єктом декларування, який зареєстрований як фізична особа-підприємець, одноразового доходу від підприємницької діяльності на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, такому суб`єкту декларування потрібно подати повідомлення відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону.

Крім того, інформацію про отримані доходи від підприємницької діяльності потрібно зазначати у розд. 11 «Доходи, в тому числі подарунки» декларації. Звертаємо увагу, що доходи, отримані від підприємницької діяльності, необхідно зазначати у відповідному розділі декларації незалежно від їх розміру.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати