03 жовтня 2019, 11:33

Правда про АРМА

Недоліки роботи


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В жодну історичну епоху, в жодній країні світу не існувало органу влади, діяльність якого б не критикувалася суспільством. Українці серед народів світу чи не найбільше критикують свою владу, і за діло, і без діла.

У 2014 році Народ України скасував згубну для себе владу і встановив новий уряд, який мав гарантувати безпеку та щастя. Сьогодні нова влада продовжує будувати в Україні чисту, вищу демократію. Пороте, укорінений в людях ірраціональний і постійний страх перед владними інституціями, нікуди не зник.

На такому ґрунті, від маленької іскри загорається ціле полум’я.

Так сьогодні, нажаль, відбувається і в роботі АРМА, новоутвореного органу центральної виконавчої влади, який працює в умовах численних прогалин та колізій в законодавстві, відсутності всебічно сформованої судової практики, супротиву новому старих пострадянських органів прокуратури, відвертого тиску представників олігархічних кланів, які давно вже усвідомили, що держава таки може (через АРМА) позбавляти їх контролю над активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні (яке, зазвичай, триває десятиліття).

Зрозуміло, що в таких умовах неможливо працювати без помилок, не лише АРМА, а й будь-якому іншому органу влади чи його посадовим особам. Однак, правильне оцінювання результатів роботи органу державної влади та його посадових осіб можливе не через призму повідомлень у ЗМІ, які часто носять замовний характер та спрямовані на створення штучного негативу навколо їх діяльності. Правильно оцінювати діяльність органу влади потрібно за допомогою якісних показників роботи, мови чисел, офіційної статистики, яка показує усі тенденції процесів та їх динаміку.

Розшук

Так, у І півріччі 2019 року АРМА розглянуло 935 звернень стосовно виявлення та розшуку активів, які надійшли від Національної поліції, ДФС, ДБР, СБУ, НАБУ та правоохоронних органів  іноземних держав.

Лише в цьому році АРМА допомагала розшукати активи правоохоронцям Німеччини, Фінляндії, Великобританії, Туреччини, Бельгії, Болгарії, Ізраїлю, Кіпру, Швейцарії, Чехії, Словаччини, Румунії, Польщі, Франції, Австрії, ОАЕ, Латвії, Канади, Нідерландів, Іспанії, США, Естонії, Молдови.

Під час опрацювання звернень АРМА виявлено та розшукано активи, як на території України так і за її межами, з метою їх подальшого арешту і конфіскації, зокрема: корпоративні права – частки у статутних капіталах компаній вартістю 5 545, 58 млн грн; цінні папери вартістю 50,15 млн грн; 3 595 об’єктів нерухомості; 2 465 земельних ділянок; 1 093 транспортних засоби; 46 034 одиниці іншого майна (товарів); 202 одиниці сільськогосподарської техніки; 66 фактів володіння правами на винаходи, торгові марки; 310,22 млн грн, 7,34 млн доларів США, 7 млн Євро.

Все це результати титанічної щоденної праці, яка виконується якісно та своєчасно, виправдовує очікування вітчизняних та закордонних правоохоронних органів, які знову і знову звертаються за допомогою до АРМА.

Управління

В управлінні АРМА, станом на вересень 2019 року, знаходиться понад 1 540 активів, на які накладено арешт у кримінальних провадженнях, з яких: 890 об’єктів нерухомого майна, 83 об’єкти (груп об’єктів) рухомого майна; 507 транспортних засобів (усе інше майнові права та грошові кошти).

Станом на кінець вересня поточного року до АРМА для зберігання згідно ухвал слідчих суддів надійшло грошових коштів: 98 350 33 грн.; 215 200 доларів США; 1 265 250 Євро.

Загальна вартість активів, які фактично перебувають в управлінні АРМА, складає понад 3,5 млрд. гривень. При цьому, не враховується вартість майна до якого у АРМА немає доступу, наприклад, активи резиденції Межигір’я (близько 530 млн. грн.), несамохідні самопідйомні плавучі бурові установки «Україна» та «Петро Годованець» (орієнтовно 800 тис. доларів США) та ін.

За весь час роботи АРМА укладено 69 договорів управління арештованими активами, 107 договорів оцінки та подано 63 заяви про реалізацію активів. Стосовно останнього слід додати, що з початку перших торгів АРМА реалізовано активів на загальну суму 181 071 953 грн.

Сьогодні на депозитних рахунках АРМА зберігалася така сума грошових коштів (передані на зберігання, одержані від реалізації, нараховані відсотки – 12 065 456 грн., 2 922 долари США, 13 020 Євро): 290 287 443 грн.; 218 122 доларів США; 1 278 270 Євро.

Враховуючи сказане слід наголосити на тому, що нищівної критики АРМА зазнавала у 2017-2019 роках стосовно здійснених окремо взятих кроків з управління лише щодо небільше 10 кейсів, які поставили АРМА на вістря найбільших бізнес-політичних конфліктів сучасності. Мова йде про незначну, у порівнянні з усією масою активів, кількість об’єктів нерухомого майна, що в загальному виразі становлять небільше 0,5% від усієї діяльності АРМА за напрямком менеджменту активів.

Цікавий ще той факт, що за цими майже 0,5% кейсів стоять не прості українці, а надпотужні транснаціональні компанії, кінцевими власниками яких виступають олігархи, які входять до ТОП-100 найбагатших людей України.

Міжнародне співробітництво

Сьогодні АРМА співпрацює з установами, що мають аналогічні повноваження щодо розшуку та менеджменту активів і знаходяться у 28 країнах-членах Європейського союзу та більш ніж у 100 юрисдикціях по всьому світу.

Агентство авторизовано та виступає партнером таких універсальних міжнародних утворень, як:

  • Камденська міжвідомча мережа з повернення активів (CARIN);
  • Глобальна мережа контактних пунктів Міжнародної організації кримінальної поліції (Interpol);
  • Ініціатива з повернення вкрадених активів (StAR);
  • Європейський поліцейський офіс (Europol);
  • п’ять міжвідомчих мереж з повернення активів Азійсько-Тихоокеанського регіону, Південно-Африканського регіону, Східно-Африканського регіону, Західно-Африканського регіону та Карибського регіону;
  • Платформа установ з повернення активів держав-членів Європейського Союзу,  
  • Міжвідомча мережа з управління активами Балканського регіону (BAMIN),  
  • Конференція держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції (UNCAC);
  • Стамбульський план дій по боротьбі з корупцією Антикорупційної мережі для Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (OECP).

Таким чином, завдяки компетентній, наполегливій роботі АРМА у 2017-2019 роках, наразі можна констатувати, що Україна належно представлена на міжнародній арені і налагодила постійне здійснення співробітництва з усіма органами іноземних держав, до компетенції яких належать питання щодо боротьби з корупцією, виявлення, розшуку та управління активами, іншими компетентними органами іноземних держав, відповідними міжнародними організаціями.

Як закордоном

Сьогодні традиційно мета кожної реформи в Україні прив’язується до необхідності імплементації високих стандартів, сучасного досвіду та найкращих практик країн-членів Європейського Союзу та усього цивілізованого світу. Проте, які саме стандарти, досвід та практики маються на увазі, в яких документах вони прописані, чітко не скаже ніхто.

Аналогічно відбулося і під час утворення АРМА, а саме в пояснювальній записці до проекту Спеціального закону зазначалося, що він приймається «з метою пошуку оптимальної моделі (ефективного механізму) управління арештованими, конфіскованими активами Міністерством юстиції спільно із Генеральною прокуратурою України за участю представників громадянського суспільства, зокрема, експертів ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», і за підтримки проекту Організації економічного співробітництва та розвитку з протидії корупції в Україні вивчено кращі світові практики із врегулювання зазначених питань, зокрема, досвід США, Франції, Нідерландів, Бельгії, Румунії».

Проте АРМА не стала ще одним новоутвореним органом влади, який має лише абстрактні уявлення про європейські орієнтири, які слід наслідувати, та почало глибоко вивчати закордонний досвід. 

Високі стандарти

Так, у 2017 році представники АРМА брали участь у роботі (засіданнях) різноманітних міжнародних, міжурядових організацій, мереж, діяльність яких спрямована на забезпечення міжнародного співробітництва у сфері розшуку та менеджменту активів, а саме:

  • червень – 7 Глобальна конференція контактних осіб Інтерполу з повернення активів (м. Оттава, Канада); 14 засідання Платформи установ з повернення активів держав-членів ЄС (м. Брюссель, Бельгія);
  • вересень – Підгрупа з управління активами Платформи установ з повернення активів держав-членів ЄС (м. Брюссель, Бельгія);
  • жовтень –  CARIN (м. Стокгольм, Швеція); ІІІ Регіональна конференція з повернення активів (м. Керехедьхаза, Угорщина);
  • листопад – 7 сесія Конференції держав-учасників Конвенції ООН проти корупції (COSP UNCAC) [м. Відень, Австрія];
  • грудень – Глобальний форум з повернення активів (GFAR) [м. Вашингтон, США]; 15 засідання Платформи установ з повернення активів держав-членів ЄС (м. Брюссель, Бельгія).

Сучасний досвід

Аналогічним вивченням та узагальненням знань, накопичених у процесі порівняльних аналізів правового регулювання зарубіжних країн у сфері виявлення, розшуку та управління активами АРМА замаялося і у 2018 році:

  • лютий – Аналітичний центр по боротьбі з тероризмом і організованою злочинністю Королівства Іспанія (м. Мадрид, Іспанія);
  • березень – UEROPOL та UEROJUST (м. Гаага, Нідерланди);
  • квітень – Агентство з питань злочинних активів Ірландії (м. Дублін, Ірландія);
  • травень – Агентство з розшуку активів Румунії (NAMSA) [м. Бухарест, Румунія]; CARIN (м. Варшава, Польща);
  • червень – 12 засідання міжурядової робочої групи відкритого складу по поверненню активів та 7 міжурядова зустріч експертів з питань міжнародного співробітництва у рамках Конвенції ООН проти корупції (м. Відень, Австрія);
  • липень – 19 пленарне засідання Антикорупційної мережі ОЕСР (м. Париж, Франція); 16 засідання Платформи установ з повернення активів держав-членів ЄС (м. Брюссель, Бельгія);
  • листопад – 5 засідання підгрупи з питань віртуальних валют Платформи установ з повернення активів держав-членів ЄС (м. Брюссель, Бельгія); 7 засідання підгрупи з управління активами Платформи установ з повернення активів держав-членів ЄС (м. Брюссель, Бельгія);
  • грудень – 6 Міжнародна конференція з протидії відмиванню коштів (м. Братислава, Словаччина).

Найкращі практики

Так само порівняння, співставлення та протиставлення правового регулювання іноземних держав у сфері виявлення, розшуку та управління активів АРМА здійснювало й у 2019 році:

  • січень – 17 засідання Платформи установ з повернення активів держав-членів ЄС (м. Брюссель, Бельгія);
  • березень – пленарне засідання Антикорупційної мережі для країн Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) [м. Париж, Франція]; Спеціальне експертне засідання MONEYVAL і Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмивання грошей (FATF) та семінар щодо кримінального переслідування фінансування тероризму (м. Тель-Авів, Ізраїль);
  • квітень – 24 засідання Спеціальної програми Інтерполу з протидії корупції, фінансових злочинів та повернення активів (м. Бухарест, Румунія);
  • травень – 10 сесія робочої групи з питань огляду виконання положень Конвенції ООН проти корупції, 13 засідання міжурядової робочої групи відкритого складу з питань повернення активів та 8 міжурядова зустріч експертів відкритого складу з питань міжнародного співробітництва (м. Відень, Австрія); 18 засідання Платформи установ з повернення активів держав-членів ЄС (м. Брюссель, Бельгія);
  • червень – друга зустріч експертів з питань запобігання та боротьби з корупцією, яку ініціював Секретаріат Управління ООН з питань наркотиків та злочинності (м. Осло, Норвегія);
  • вересень – 10 сесія робочої групи з питань огляду виконання положень Конвенції ООН проти корупції (м. Відень, Австрія).

Сучасність

Враховуючи викладене маємо констатувати, що фахівці АРМА не з чуток, не з припущень, а з власного досвіду знають і розуміють сутність усіх високих стандартів, сучасного досвіду та найкращих практик, які вже сьогодні наслідуються в роботі АРМА.

Суди

Упродовж 2017-2019 років дії, рішення, бездіяльність АРМА оскаржувались у понад 163 адміністративних, господарських та цивільних провадженнях.

У періоді, що аналізується у задоволенні позовних вимог, в яких участь брало АРМА:

  • відмовлено у 19 справах;
  • задоволено частково позовні вимоги – 1 справа;
  • залишено без розгляду – 40 справ;
  • закрито провадження – 7 справах;
  • повернено позовну заяву – 21 справі;
  • відмовлено у задоволенні заяви про застосування заходів забезпечення позову, які розглядались в окремо від позову, – 3 справах;
  • відмовлено у відкритті провадження – 8 справах.

Сьогодні в провадженнях судів перебуває 53 справи, з яких зупинено розгляд за 9 справами. Крім того, в зазначений період АРМА приймало участь у більш, як 5 кримінальних справах, за скаргами і заявами поданими АРМА, а також останнім подано 3 позови до Господарського суду м. Києва про захист ділової репутації.

Отже, кажучи мовою чисел, об’єктивно, за три роки (2017-2019), лише у 0,6% судових проваджень АРМА мало труднощі і певний негатив.

Тобто, хто б і щоб не говорив, не писав, але правда одна – оцінка тому, як АРМА приймає в управління, оцінює та управляє активами, зокрема, як обирає управителів активами і головне, як здійснює їх реалізацію, все це неодноразово ставало предметом оцінки судів різних юрисдикцій.

Давайте казати відверто, відставивши в бік спекулятивні судження, пропагандистські гасла та диверсійно-дезінформаційну діяльності представників олігархічних кланів, ви не знайдете в Україні жодного іншого органу влади з такими, як у АРМА, переможними показниками доведення у судах законності своїх вчинених дій та прийнятих рішень.

Судовий збір

АРМА в своїй діяльності завжди прагне вчиняти виважені дії та приймати обґрунтовані рішення. Тому, відчуваючи законність своєї діяльності, АРМА упевнено переможно захищається в судах.

01.10.2019 у господарській справі № 910/3907/18 АРМА отримала чергову упевнену перемогу у Верховному Суді, останній перевірив законність реалізацій, які здійснює Агентство і дійшов до висновку, що АРМА законно продає активи.

Для свого захисту АРМА витрачено коштів Державного бюджету, у вигляді сплати судового збору, у: 2017 році – 3 200 грн.; 2018 році – 21 464 грн.; 2019 році – 55 506 грн.

І знову пропонуємо відвертість – ви не знайдете в Україні жодного іншого органу влади з такими, як у АРМА, мізерними показниками витрат коштів Державного бюджету на свій судовий захист. Адже, якщо не порушуєш закон, то й до суду йдеш сміливо, захищаєшся легко.

0,6%

З метою забезпечення повної чистоти суджень та висновків, давайте коротко розглянемо, що за 1 справу за три роки частково програло АРМА.

Адміністративна справа № 826/17153/18 – частково задоволено позовну заяву Товариства до АРМА про визнання протиправними та скасування: дій з проведення процедури закупівлі послуг управителя майном КВЦ «Парковий»; рішення АРМА про проведення процедури закупівлі послуг управителя згаданим майном; рішення Тендерного комітету АРМА про визначення Комунального підприємства управителем активами КВЦ «Парковий».

Як усі напевно пам’ятають, мова йде про активи біглого Президента України. В ході конкурсу будівлю АРМА мінували, штурмували багаточисельні громадські активісти, а суди ухвалювали численні неправосудні забезпечення позовів, якими забороняли АРМА торкатися майна КВЦ «Парковий».

Слід визнати, що в таких умовах Тендерному комітету АРМА дотримуватися принципів конкуренції, відкритості та недискримінації було нелегко. Але Комітет тоді незважаючи ні на який тиск, евакуйований Національною поліцією до колонної зали КМДА, повернув (нехай і не надовго) КВК «Парковий» у розпорядження влади міста Києва.

Ми не вважаємо цю справу такою, що вказує на помилки в роботі АРМА.

Враховуючи сказане можна сміливо говорити, що за весь час діяльності, жодного реального негативного судового висновку щодо АРМА немає.

Закупівлі

З 2017 року до кінця вересня 2019 року Тендерним комітетом АРМА проведено 687 засідань, за результатами яких здійснено 397 публічних закупівель, з яких:

292 договори щодо фінансування поточних та капітальних видатків – витрати Держбюджету склали близько 52 мільйони гривень;

105 договори з оцінки та управління активами – витрати Держбюджету склали 0 (нуль) гривень.

Згідно зі Спеціальним законом головна мета діяльності АРМА за напрямком управління активами – забезпечувати (генерувати) надходження до Держбюджету, а не видатки з нього. Саме тому, компенсація усіх витрати пов’язаних з прийманням-передаванням активів, укладенням та державною реєстрацією договорів, оцінкою активів тощо, покладаються на управителя активів і відшкодовуються останнім з майбутніх доходів від управління.

Сьогодні ніхто не може дорікнути АРМА, що воно даремно витрачає кошти Держбюджету обираючи управителів арештованих активів, бо видатки Держбюджету на відповідні конкурсні відбори, укладення та виконання договорів оцінки і управління складають 0 (нуль) гривень.

Спекулятивні судження

З самого початку роботи АРМА, з 2017 року, у ЗМІ постійно точаться різноманітні абстрактно-теоретичні дискусії про те, що конкурсні процедури з відбору управителів арештованого майна відбуваються всупереч вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі». При цьому, вам не вдасться знайти жодної журналістської публікації чи чіткого повідомлення високопосадовця в яких би розкривалась суть проблеми та надавались пропозиції щодо її розв’язання, з відповідним належним обґрунтуванням.

Мало кому відомо, що вже перші конкурсні процедури, які проводилися у 2017 року, одразу ретельно вивчалися Антимонопольним комітетом України, Національним антикорупційним бюро України, Департаментом захисту економіки Національної поліції України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, офісом Бізнес-омбудсмена.

Неодноразово результатами відборів управителів арештованих активів цікавилися Секретаріат Кабінету Міністрів України, Адміністрація Президента України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Стосовно багатьох конкурсних процедур АРМА надавалися пояснення на запити різних комітетів Верховної Ради України, окремих народних депутатів України, Генеральної прокуратури України.

Крім того, як добре відомо, з самого початку становлення та розвиток АРМА підтримує Трансперенсі Інтернешнл Україна, зокрема, беручи участь у засіданнях тендерного комітету АРМА, в ході яких і проводяться відповідні конкурсні відбори управителів арештованих активів, застосовується законодавство про публічні закупівлі.

Слід наголосити, що за два роки проведення таких конкурсів, результати жодного з них не були визнані незаконними, не були скасовані, а наведеними вище органами влади не надавався жоден негативний висновок щодо роботи АРМА, за результатами перевірок стану організації останнім відповідної роботи з відбору управителів арештованих активів.

Тому, з упевненістю можна констатувати, що наразі усі наявні в ЗМІ зауваження до конкурсних процедур АРМА є нічим іншим, як бажанням когось викривляти правду та штучно створювати негатив навколо діяльності АРМА.

Мін’юст

Відповідно до п. 4 Положення про Міністерство юстиції, затверджене постановою Кабінету Міністрів від 02.07.2014 № 228, Мін’юст перевіряє у органах виконавчої влади якість правової роботи.

Зазначена перевірка здійснюється щомісяця шляхом, визначеним в Порядку проведення органами юстиції перевірок стану додержання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, затвердженому наказом Мін’юсту від 19.01.2012 № 93/5, зареєстрованим в Мін’юсті 19.01.2012 за № 67/20380.

У період з 2017 року по вересень 2019 року АРМА прийнято 1 075 наказів (2017 рік – 253, 2018 рік – 374, 2019 – 448), з яких 18 наказів проходили не лише перевірку, а й державну реєстрацію до Міністерства юстиції.

За вказаний період часу,  Мін’юст провів 32 виїзні планові перевірки актів АРМА щодо додержання законодавства, за результатами яких жодних порушень не було виявлено.

Також за весь час діяльності АРМА жоден його нормативно-правовий акт не визнавався незаконним чи таким, що не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили, повністю або в окремій його частині.

Більше того, законність усіх правових акті АРМА настільки беззаперечна, що вони (нормативно-правові акти АРМА) жодного разу не були предметом розгляду жодного суду.

В цьому певна унікальність організації правової роботи у АРМА. Вам не вдасться знайти жодного іншого державного органу влади, законність нормативно-правових актів якого ніколи ніким не ставились під сумнів і не оскаржувались в суді.

Підтримка Уряду

З метою забезпечення реалізації функцій та повноважень АРМА, останнім було розроблено та супроводжено до прийняття 13 постанов Кабінету міністрів України (від 21.02.2017 № 86, від 09.08.2017 № 558, від 27.09.2017 № 719, від 04.07.2018 № 531, від 19.09.2018 № 754, від 13.09.2017 № 685, від 11.10.2017 № 768, від 10.05.2018 № 351, від 11.07.2018 № 613, від 12.06.2019 № 492, від 22.08.2018 № 637, від 03.10.2018 № 816, від 24.10.2018 № 874) та одне розпорядження Уряду від 06.02.2019 № 47-р, якими заповнено прогалини в законодавстві, зокрема, з питань: відбору на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють реалізацію арештованих активів; порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах; переліку майна, що підлягає реалізації; здійснення контролю за ефективністю управління активами; реєстрації транспортних засобів за новими власниками, що АРМА реалізуються чи передані в управління за договором; утворення шести міжрегіональних територіальних органів АРМА; форми та змісту звіту про зовнішній аудит діяльності АРМА тощо.

Отже, усі виклики з забезпечення інституційного становлення АРМА були успішно пройдені за повної підтримки Кабінету Міністрів.

Єдність правоохоронців

Конструктивна консолідація зусиль усіх дотичних до діяльності АРМА державних правоохоронних органів влади, та повне сприяння останніх роботі Агентства, неодноразово були продемонстровані шляхом прийняття, наприклад, таких спільних нормативно-правових актів:

  • наказ АРМА, НАБУ, ГПУ, СБУ, МВС, Мінфін від 20.10.2017 №115/197-о/297/586/869/857 – визначено порядок взаємодії при розгляді звернень органів, що здійснюють досудове розслідування, прокуратури та виконанні запитів іноземних держав щодо виявлення та розшуку активів, зареєстровано в Мін’юсті  02.11.2017 № 1342/31210;
  • накази АРМА та МВС: від 13.07.2018 № 140/608 – затверджено порядок взаємодії АРМА і Національної поліції під час здійснення заходів з управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, зареєстровано в Мін’юсті  01.08.2018 за № 895/32347; від 19.09.2018 № 291/771 – надано доступ АРМА до інформаційних ресурсів єдиної інформаційної системи МВС, зареєстровано в Мін’юсті  17.10.2018 за № 1167/32619; від 19.09.2018 № 292/770 – визначено порядок надання АРМА відомостей із персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи МВС, зареєстровано в Мін’юсті  17.10.2018 за № 1168/32620;
  • накази АРМА та Мінфін: від 20.09.2018 № 293/769 – затверджено порядок надання Державною фіскальною службою інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про доходи фізичних осіб, зареєстровано в Мін’юсті 16.10.2018 за № 1162/32614; від 20.09.2018 № 294/770 – встановлено порядок отримання АРМА інформації про рахунки платників податків, які взяті на облік у контролюючих органах, зареєстровано в Мін’юсті 18.10.2018 за № 1180/32632.

Взаємодія

Відповідно до статті 15 Спеціального закону, з метою налагодження ефективної співпраці та обміну інформацією, АРМА укладено відповідні меморандуми та угоди з: НАБУ від 01.08.2017; Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку від 09.08.2017; Державною службою фінансового моніторингу України від 30.08.2017; Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 31.08.2017; НАЗК від 02.11.2017; ДФС від 30.11.2017; Державною казначейською службою від 11.12.2017; Державною службою морського та річкового транспорту від 18.12.2018 та ін.

Крім того, АРМА укладено з ГО «Центр протидії корупції» Договір про передачу та користування копією інформаційною базою даних «Відкритий реєстр національних публічних діячів України» від 29.12.2017.

Зазначені документи є так званими «надзусиллями», які проявляють органи влади у бажанні всебічно допомогти роботі АРМА у більш ширшому вигляді ніж це передбачено законодавством.

Інформація

Більше двох століть тому англійський банкір, бізнесмен і фінансист Натан Ротшильд сказав: «Хто володіє інформацією – той володіє світом».

За три роки АРМА отримала доступ та наразі використовує в роботі понад 360 різноманітного змісту реєстрів, баз даних та масивів інформації, які знаходяться в розпорядженні ГПУ, Мін’юсту, МВС, Мінфін, Мінекономіки, Мінінфраструктури, Мінприроди, МОЗ, Мінсоцполітики, ДФС, НАЗК, Держмитслужби, ДМС, Держгеонадр, ДСІВ, Держпродспоживслужби, НБУ, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг, Національного депозитарія України, Держархбудінспекції, Адміністрації Держспецзв’язку, Фонду державного майна, НКРЕКП, АМКУ, ДСА, Держпраці, органів місцевого самоврядування тощо.

Так, наприклад, доступні повні, деталізовані данні про: кримінальні правопорушення та хід досудового розслідування у кримінальних провадженнях; обтяження рухомого майна; акти цивільного стану; речові права на нерухоме майно; декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування; реєстрацію транспортних засобів; перетин громадянами кордону; суми виплачених доходів та утриманих податків; облікові данні платників податків та відомості про їх банківські рахунки; кредитні та валютні операції; пов’язаних осіб; депозитарну діяльність; цінні папери (їх власників, випуск, операції з ними); правопорушення на ринку цінних паперів; осіб, які вчинили корупційні правопорушення; осіб, які переховуються від органів влади; транспортні засоби, що перебувають у розшуку; викрадену, втрачену зброю; суб’єктів господарювання, які мають податковий борг; відшкодування коштів з державного бюджету; вантажні перевезення; доходи підприємств, їх дебіторську та кредиторську заборгованість у розрізі контрагентів; договори оренди державного рухомого майна; договори (угоди) ФДМ; власників істотної участі у банках; основні показники діяльності банків; доходи та витрати банків тощо.

В цілому, сьогодні на базі АРМА зосереджено усю важливу інформацію в державі. Сліпих зон для виявлення та розшуку активів майже не лишилося. Усі державні установи та органи місцевої влади демонструють безпрецедентну відкритість та співпрацю з АРМА.

Замість висновку

Отже, чим сьогодні є АРМА очевидно. Нікому не заборонено дивиться на роботу цієї новоутвореної інституції через «криве дзеркало», проте, думаюча людина, яка хоче знати правду, завжди може її знайде.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати