13 серпня 2019, 11:39

Нотаріуси та НПУ: протистояння чи взаємодія?

Опубліковано в №32 (686)

Наталія Козаєва
Наталія Козаєва приватний нотаріус

Функції нотаріуса та нотаріальної палати


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Більшість людей хоча б раз у житті мали справу з нотаріатом (з приватними або держаними нотаріусами). Сфера нотаріату рік за роком все більше і більше розвивається, кількість нотаріусів у нашій державі невпинно зростає, а їхні повноваження щоразу стають ширшими. У нотаріату багата історія, зародився він чимало років тому. Для того щоб взятися до реформування цієї сфери на благо суспільства та інтересів держави, необхідно заглибитися в суть професії, збагнути її функції, а також зрозуміти, яких завдань і цілей прагне досягти сучасне суспільство, вдаючись до послуг нотаріуса.

Сьогодні нотаріат бере участь у захисті приватної власності, забезпечуючи відсутність суперечок, охорону майнових та інших прав учасників цивільного обігу. Нотаріат виступає складовою частиною правової системи будь-якої країни. Функції, які здійснює нотаріус, об'єктивно необхідні та затребувані суспільством.

Нотаріальна контора — це місце, де ви вирішуєте свої приватні питання та справи, які нотаріус не має права розголошувати. Нотаріус власним коштом утримує свій офіс, співробітників та державний архів. Нотаріус єдиний з правничих професій несе відповідальність усім майном та страхує свою діяльність. Дії нотаріуса повинні бути безспірними. Без суду нотаріус має можливість врегулювати ваші відносини (наприклад, договори розподілу майна, договори утримання дитини та/або сплати аліментів). Коло питань, з якими ви звертаєтеся до нотаріуса, є обмеженим та чітко визначеним законом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати