09 листопада 2018, 12:13

«Ідентифікація» посадової особи

Проблематика визначення посадових осіб юрособи публічного права

Опубліковано в №45 (647)

Олег Поліщук
Олег Поліщук директор центру із запобігання і протидії корупції – радник президента ДП НАЕК «Енергоатом», Уповноважений з виконання Антикорупційної програми

14.10.2014 р. було прийнято Закон України «Про запобігання корупції» (далі – Закон). Відповідно до Перехідних положень зазначеного Закону, він почав діяти у квітні 2015 р. Тобто наразі історія юридичної дії цього Закону становить вже майже 3,5 роки, що дозволяє проаналізувати наявні проблеми вже не шляхом теоретичного моделювання, а через дослідження конкретних явищ та правозастосовних практик, узагальнивши отриманий результат.

Проблемні аспекти 

Однією з проблем, що виникає під час визначення кола осіб, на яких поширює дію Закон, є визначення посадової особи юридичної особи публічного права. Відповідно до ст. 3 Закону, суб’єктами, на яких поширюється його дія, є посадові особи юридичної особи публічного права, в тому числі посадові особи державного підприємства. В Законі відсутня правова дефініція поняття «посадова особа юридичної особи публічного права». В інших законах України таке визначення також відсутнє.

Водночас Закон покладає суттєві заборони, обмеження та обов’язки на посадових осіб юридичних осіб публічного права, прирівнюючи їх до осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування. Згідно з приписами Закону, посадові особи юридичних осіб публічного права мають значні обмеження в таких питання як отримання подарунків, спільна робота з близькими особами, володіння корпоративними правами тощо. У разі виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів посадова особа юридичної особи публічного права зобов’язана негайно повідомити про це свого безпосереднього керівника та вжити визначені Законом заходи для його врегулювання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати