08 листопада 2018, 12:01

Державне регулювання страхування: що потрібно знати

Опубліковано в №45 (647)

Ірина Коваленко
Ірина Коваленко «Кравець та партнери, АК» юрист

Формування в Україні ринкової економіки, побудова соціально орієнтованого господарства, посилення стабілізаційних процесів у здійсненні структурних перетворень в економіці потребують вдосконалення страхової діяльності, пошуку дієвих механізмів для забезпечення ефективного функціонування ринку страхових послуг, враховуючи міжнародний досвід, застосування фінансових інструментів управління економічними процесами. Через страхування реалізується державна політика соціально-економічного захисту населення, забезпечується економічна та екологічна безпека держави, захист майнових інтересів підприємництва, створюється підґрунтя для стійкого економічного зростання, а також формуються значні інвестиційні ресурси.

В сучасній економіці страхування є важливим та необхідним видом діяльності, який забезпечує загальну економічну стабільність, розвиток підприємництва, ефективний захист від численних природних, техногенних та інших ризиків, реалізацію державної соціальної політики.

Страховий ринок як частина фінансово-кредитної сфери є об'єктом державного регулювання і контролю з метою забезпечення його стабільного функціонування, зважаючи на значущість страхування у процесі суспільного відтворення. Повсюдна страхова справа виділяється у спеціальну галузь господарського законодавства та адміністративного нагляду: державне регулювання страхового ринку здійснюється за допомогою спеціальної податкової політики, ухвалення законів за окремими видами підприємницької діяльності, що відображають порядок укладення договорів страхування і вирішення суперечок, які виникають. Враховуючи інтереси усього суспільства, держава встановлює обов'язкові види страхування.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати