19 лютого 2019, 14:08

Білет в один кінець

Чому смерть не є підставою для виключення з Реєстру корупціонерів

Опубліковано в №8 (662)

Регіна Гусейнова
Регіна Гусейнова «Юстем, АО» партнер

Поговоримо про покарання за корупцію. Чи можна вважати покаранням внесення в Єдиний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення? Однозначно, так. Які покарання передбачені за корупційні проступки? Дисциплінарні стягнення, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності. В кожному випадку на особу, притягнуту до будь‑якого виду відповідальності, очікує внесення в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

Ст. 59 Закону України «Про запобігання корупції» вказує на те, що відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної чи цивільно‑правової відповідальності за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально‑правового характеру у зв'язку з вчиненням корупційного правопорушення, вносяться в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством.

Відповідно до «Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення», підставою для внесення Реєстратором відомостей про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, є електронна копія рішення суду, яке набрало чинності, з Єдиного державного реєстру судових рішень, а також засвідчена в установленому порядку паперова копія розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення.

Електронна копія рішення суду про притягнення до кримінальної, адміністративної та цивільно‑правової відповідальності особи за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення надсилається Реєстратору відповідно до порядку надсилання електронних копій судових рішень щодо осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, та щодо юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально‑правового характеру у зв'язку з вчиненням корупційного правопорушення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати