04 червня 2013, 17:03

ЗМІ в передвиборчий період

Чи є різниця в правах представника ЗМІ та журналіста під час виборів?

Опубліковано в №23 (365)

Максим Коваль «Оперативна юридична допомога, ТОВ» Директор

Остання виборча компанія була відзначена конфліктними ситуаціями в деяких округах. Під час встановлення результатів виборів певну роль у конфліктах відіграли молодики спортивної статури з посвідченнями представників ЗМІ. До речі, ситуація, коли засоби масової інформації мають у день голосування водночас декілька тисяч своїх представників на виборчих дільницях, не є новою. Тож виникає питання щодо правового статусу армії представників ЗМІ, що діють під час виборів.

Перш за все слід визначитися, хто такий журналіст та в чому його відмінність від представника ЗМІ? Чинне законодавство України дає чітке визначення: журналіст – творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов’язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) – відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в державному класифікаторі професій України (Закон України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», ст.1).

 Державний класифікатор професій України, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 р., надає серед іншого наступний перелік посад для професії журналіст – кореспондент, редактор, журналіст, член редакційної колегії, ведучий програми, випускаючий редактор.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати