15 листопада 2018, 12:43

«Віртуальна валюта»: правові нюанси майнінгу

Тетяна Ященко
Тетяна Ященко «EXPATPRO, ЮК» старший юрист

В законодавстві України немає визначення майнінгу криптовалют. Так само немає заборони відповідної діяльності. Саме тому, з огляду на презумпцію правомірності рішень платника податку, очевидно, що ми шукатимемо шляхи логічного оформлення відносин у цій сфері (належного документарного підтвердження операцій) та захисту від дій контролюючих суб’єктів.

Що ж робити майнерам в Україні?

Діяльність майнінгу – це процес генерування нових блоків інформації (коду) для підтримки розподіленої платформи шляхом проведення обчислень (вирішення завдань), де всю роботу виконує техніка. За успішне виконання таких завдань майнер отримує винагороду в особливій формі – віртуальній валюті.

Для суб’єктів господарювання важливим питанням є з’ясування, до якої групи (виду) економічної діяльності належить майнінг. В останньому роз’ясненні Держстату України (лист від 05.10.2018 р. №14.4-09/435-18), з посиланням на рекомендації їхніх колег з Євро стату, говориться про те, що майнінг варто відносити до «інших видів грошового посередництва» (код 64.19), а обмін криптовалют – до «іншої допоміжної діяльності у сфері фінансових послуг» (код 66.19). Однак такі рекомендації підтримують не в усіх країнах (навіть у межах ЄС), тому стандартний код 63.11 також потрібно вказувати.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати