12 листопада 2019, 11:14

Протидія кіберсквотингу: як повернути вкрадене доменне ім'я

Опубліковано в №47 (701)

Марія Коваль
Марія Коваль «Redcliffe Partners» радник

За останні 10 років розвиток інформаційних технологій призвів до того, що мережа Інтернет стала неодмінною складовою нашого життя, яка зачіпає майже всі сфери діяльності, без якої наше життя вже неможливо уявити. При цьому доменні імена потрібні всім, хто хоче транслювати інформацію про власну компанію/справу/проєкт в Інтернеті, а це означає, що рано чи пізно доведеться придумати ім'я та його зареєструвати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Доменні імена не належать до об'єктів інтелектуальної власності, але при цьому виконують не лише технічну функцію зв'язку між сервером та кінцевим користувачем, який бажає отримати будь-яку інформацію, але й вважається дуже ефективним засобом індивідуалізації особи, товарів та/або послуг.

Сьогодні в жодній з країн світу доменні імена не отримали спеціальної охорони як самостійні об'єкти інтелектуальної власності. До того ж відсутні будь-які міжнародні акти, які б врегульовували питання охорони доменних імен.

Оскільки доменне ім'я має словесне вираження (зазвичай латиницею), воно часто може бути ідентичним чи схожим до ступеня сплутування з різними об'єктами права інтелектуальної власності — найчастіше це знаки для товарів і послуг, фірмові (комерційні) найменування, географічні зазначення походження товару, об'єкти авторського права та інші. Звичайно, у зв'язку з цим доменні спори у світі стали такими ж поширеними, як і спори щодо об'єктів ІВ.

Як відомо, нагальною проблемою у світі був і залишається так званий кіберсквотинг — реєстрація, використання та пропонування до продажу доменного імені з недобросовісним наміром отримати прибуток від паразитування на гудвілі (вартість ділової репутації) або торговельній марці, яка належить іншій особі. Найчастіше від кіберсквотингу потерпають світові бренди.

Обсяг кіберсквотингу наразі у світі дуже великий і можна припустити, що більше ніж 50% доменних імен, що асоціюються з відомими світовими брендами, наразі зареєстровані на ім'я інших осіб, які жодним чином не стосуються цих брендів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати