04 червня 2013, 17:17

Особливості реклами дієтичних добавок

Огляд чинного законодавства

Опубліковано в №23 (365)

Реклама лікарських засобів жорстко зарегламентована

Юрій Сторожук Юрист, спец. з цивільного і медичного права, заст. директора «Агентства медичного маркетингу»

При оцінці даного питання потрібно розуміти інтереси як споживача, так і виробника. Споживачу потрібна якість і доступність, виробнику – просування фармацевтичної продукції на ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Реклама лікарських засобів жорстко зарегламентована. Вимоги до виробництва, переміщення через кордон, легалізації ЛЗ шляхом внесення даних до Державного реєстру лікарських засобів України та їх подальшої реалізації надзвичайно високі. Закономірними в даному випадку є тенденції виробника вийти за межі регламентованого простору лікарських засобів (з тими проблемами, які були зазначені вище і про які кінцевий споживач не здогадується, критикуючи вартість ЛЗ), з метою спрощення виходу чи подальшої роботи на ринку.

Питання якості кінцевої продукції в даному випадку є дискусійним. У випадку використання в ЛЗ та дієтичній добавці аналогічних діючих речовини, з урахуванням загальних світових тенденцій, дієтичні добавки мають свою нішу на ринку і свою ефективність. Ця ніша в України на сьогодні не зайнята. Фармацевтичні гіганти можуть дозволяти собі розробку та вихід на ринок і з засобами від нежитю, і з ліками від онкології, і з дієтичними добавками; невеликі виробники можуть робити ставку лише на певний продукт (дієтичну добавку) як на основну свою продукцію. Звичайно, тут є певні ризики для кінцевого споживача – якість добавки, репутація виробника, акцент на отриманні швидкого прибутку чи виготовленні якісного продукту, однак вони мають розглядатися окремо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0