04 червня 2013, 17:17

Особливості реклами дієтичних добавок

Огляд чинного законодавства

Опубліковано в №23 (365)

Андрій Горбатенко
Андрій Горбатенко «Правовий Альянс, ЮК» партнер, адвокат
Наталія Співак
Наталія Співак «Правовий Альянс, ЮК» юрист

Останнім часом абревіатура «БАД» зустрічається дедалі частіше. Не останню роль у цьому відіграють тенденції щодо обмеження реклами лікарських засобів аж до повної її заборони. Оскільки реклама так званих БАДів не настільки зарегульована, як реклама лікарських засобів, деякі виробники там, де це можливо, вирішили змінити статус своїх лікарських засобів на БАДи. Для внесення ясності слід зазначити, що на сьогодні законодавство не містить терміну «БАД» (біологічна активна добавка) (Прим.: рудиментарно цей термін зберігся у Методичних рекомендаціях «Періодичність контролю продовольчої сировини та харчових продуктів за показниками безпеки», затверджених наказом МОЗ України від 2 липня 2004 р. № 329), натомість використовується термін «дієтична добавка».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» дієтична добавка – це вітамінні, вітамінно-мінеральні або трав’яні добавки окремо та/або в поєднанні у формі пігулок, таблеток, порошків, що приймаються разом з їжею або додаються до їжі. Дієтичні добавки також можуть містити різні речовини або їх суміші, у тому числі протеїн, вуглеводи, амінокислоти, їстівні масла та екстракти рослинних і тваринних матеріалів, що вважаються необхідними або корисними для харчування та загального здоров’я людини.

Отже, як видно з визначення поняття «дієтична добавка», лікарські засоби, які призначені для підтримання загального здоров’я людини, за необхідності, можуть бути «перекваліфіковані» у дієтичні добавки. Однак ми не будемо заглиблюватися у проблематику такої «перекваліфікації», а сконцентруємо свою увагу на тому, з якими обмеженнями стикнуться компанії, які збираються рекламувати дієтичні добавки.

Усі обмеження щодо реклами дієтичних добавок покликані насамперед відмежувати лікарські засоби від дієтичних добавок.

Але перш ніж перейти до обмежень, необхідно ще раз звернути увагу на визначення терміну «реклама».

Так, відповідно до Закону України «Про рекламу» реклама визначена як інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Тобто рекламою є будь-які відомості та/або дані, які відповідають наступним кваліфікуючим ознакам:

–          можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді;

–          призначені сформувати або підтримувати обізнаність та інтерес;

–          стосуються суб’єктів підприємницької діяльності, юридичних осіб будь-якої форми власності, представництв нерезидентів в Україні та/або будь-якого предмета господарського обігу, в тому числі продукції, робіт, послуг, цінних паперів, об’єктів прав інтелектуальної власності;

–          спрямовані на невизначене коло осіб.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати