04 червня 2013, 17:07

Недобросовісна реклама

Підстави для зловживань

Опубліковано в №23 (365)

Володимир Гаріпов
Володимир Гаріпов «Спектор, ЮК» Керуючий партнер

Поняття недобросовісної реклами


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Реклама оточує нас у будь-який час та у будь-якому місці. Її сучасні прояви дивують та захоплюють, а для цього мільйони людей у всьому світі працюють над тим, щоб робити рекламу яскравішою, сучаснішою, креативнішою. І це й не дивно, оскільки реклама є найдієвішим інструментом впливу на людей при продажі того чи іншого продукту або послуги. Саме тому суб’єкти господарської діяльності витрачають на таку складову маркетингу незрівнянно великі частки своїх бюджетів. З огляду на важливість реклами, з року в рік зростає не лише відсоток витрат на її здійснення, а й кількість недобросовісної реклами, так званої її «чорної сторони».

Що ж таке «реклама» в цілому та «недобросовісна реклама»?

Стаття 1 Закону України «Про рекламу» (далі – ЗУ «Про рекламу») визначає поняття «реклами» як «інформацію про особу чи товар, розповсюджену в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначену сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких осіб чи товару». Вищезгадана стаття встановлює визначення і «недобросовісної реклами», а саме: «недобросовісна реклама – реклама, яка вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження».

 

Заборона недобросовісної реклами

Недобросовісна реклама забороняється відповідно до ст. 10 ЗУ «Про рекламу», проте в контексті визначення недобросовісної реклами ситуація з нею є достатньо поверхневою та розпливчатою. Так, під недобросовісну рекламу можна підвести велику кількість наявної реклами в усіх її проявах, особливо в частині двозначності, неточності чи замовчування, адже відсутні затверджені методичні рекомендації чи правила визнання реклами як недобросовісної за передбаченими в законодавстві критеріями. Відповідно, алгоритми, за якими відповідні органи встановлюють відповідні факти та притягують до відповідальності, також невідомі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати