14 листопада 2018, 13:24

Діяльність з майнінгу криптовалют: правове регулювання та судова практика

Опубліковано в №46 (648)

Євгенія Ковалевська
Євгенія Ковалевська «Побережнюк і партнери, ПГ» адвокат

Майнінг криптовалют – це нова ніша українського бізнесу, яка стрімкими кроками піднімає Україну у світовому рейтингу країн з розвитку криптоекономіки та впровадження проектів, заснованих на блокчейн. Бізнес, заснований на видобутку віртуальних грошей, не лише у світі, але й в Україні досяг мільярдних оборотів. На початок 2018 р. аналітики банку Citigroup визначили розмір українського ринку біткоїнів у 2,5 млрд доларів.

За допомогою біткоїнів, ефірів або інших видів криптовалют можна здійснювати оплату окремих товарів та послуг, купувати нерухомість і земельні ділянки. В країнах, де операції з біткоїнами офіційно дозволені, такий вид криптовалюти розглядається як товар або інвестиційний актив та підпорядкований відповідному законодавству для оподаткування. В деяких країнах біткоїн визнано розрахунковою грошовою одиницею. Наприклад, в Японії біткоїн є законним платіжним засобом з податком на купівлю, а в Китаї операції з біткоїнами заборонені для банків, але дозволені для фізичних осіб.

Однак попри впевнені позиції нашої країни у світовому рейтингу, діяльність з майнінгу знаходиться в тіні та потребує прийняття відповідних нормативно-правових актів для здійснення державного регулювання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати
Юридична Газета

Передплатний індекс: 06674
Газета виходить щовівторка.
Видається з 2003 року.

Реєстраційне свідоцтво
КВ №11259-139ПР
від 24.05.2006 р.
Редакційна політика

Видавець: ТОВ «Юридична газета»

Тел.:
+38 096 637 93 13

Адреса для листування:
01103, м. Київ, вул. Михайла Бойчука, 18
01030, м. Київ, а/с 51
info@yur-gazeta.com

Передрук, відтворення і використання матеріалів
порталу Yur-Gazeta.com дозволяється лише при дотриманні умов,
зазначених на сторінці «Правила передруку».