14 травня 2013, 9:48

Реєстрація громадських об’єднань

Особливості практичного застосування законодавчих нововведень

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Відтепер немає обмежень діяльності об’єднання за територією

Вікторія Стороженко Приватна практика

1 січня 2013 року набрав чинності Закон України № 4572-VI «Про громадські об’єднання», який відповідає сучасним європейським стандартам та закріплює основні права на об’єднання громадян, гарантовані Конституцією України. Громадські організації (далі – ГО), легалізовані до 1 січня 2013 року, не повинні проходити перереєстрацію чи повторно подавати документи на легалізацію. Чинний Закон зобов’язує ГО лише привести у відповідність до норм цього Закону свої Статути (Положення) – 1 січня 2018 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Реєстрація змін до Статуту (Положення), пов’язаних з введенням нового Закону в дію має здійснюватися безкоштовно, як і первинна реєстрація.

Для ГО встановлено дві організаційно-правові форми: громадська організація та громадська спілка. При цьому ГО можуть створювати громадські спілки.

За ГО зі статусом юридичної особи закріплено право на здійснення підприємницької діяльності безпосередньо. Новим Законом чітко розділено поняття «засновник» та «член» ГО. Визначено, що члени ГО не мають право на частку його майна, а доходи чи активи ГО не можуть розподілятися між ними.

Відтепер немає обмежень діяльності об’єднання за територією. Лише організації із всеукраїнським статусом повинні підтвердити свій статус відповідною заявою. ГО з міжнародним статусом поки що поза законом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0