26 березня 2013, 12:24

Про деякі аспекти договірної діяльності

Як уникнути значних проблем у «незначних» договорах

Опубліковано в №13 (355)

Андрій Стецик «HD Partners, ЮК» Юрист

З кожним днем підприємства приділяють все менше часу для аналізу господарських договорів на незначні суми або тих, які укладаються для отримання певного дозволу. В результаті при виконанні умов таких договорів на практиці часто виникають проблемні моменти.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одним з елементів здійснення діяльності по господарських договорах є підписання актів приймання-здачі виконаних робіт (наданих послуг). Зокрема Пунктом 4 ст. 882 Цивільного кодексу передбачено, що передавання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформлюється актом, підписаним обома сторонами. За загальним правилом, якщо акт приймання-здачі виконаних робіт (надання послуг) не підписаний, роботи вважаються не прийнятими, однак зараз почастішала тенденція, коли наступним пунктом у договорі зазначають: «..У випадку не повернення підписаного акта приймання-здачі виконаних робіт (наданих послуг) протягом __ днів і ненадходження мотивованого повідомлення про відмову прийняти виконані роботи або надані послуги, вони вважаються прийняті/здані у повній мірі». І тут виникає ситуація, коли після спливу цієї певної кількості днів дуже тяжко апелювати при переговорах чи в суді про те, що роботи не виконувались (послуги не надавались) чи виконувались (надавались) не в повній мірі.

Звідси випливає, що при підписанні договору такий пункт варто усунути з договору шляхом підписання додаткової угоди, протоколу розбіжностей або одразу призначити відповідальну особу по цьому напрямку (договору), яка буде відслідковувати ці роботи (послуги) і в разі необхідності одразу ж підготує відповідне повідомлення. Також треба звернути увагу і на строки, адже вони переважно бувають стиснуті й тому потрібно реагувати оперативно і мати письмове підтвердження про час і факт відправлення такого повідомлення. Приділивши незначний час перегляду цього пункту в договорі, Ви зможете зекономити гроші та час при виникненні конфліктної ситуації.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати