26 березня 2013, 12:46

Особливості погашення боргів підприємцем

Кредитори, вимоги яких не погашені фізичною особою – підприємцем, вправі звернути такі вимоги до фізичної особи

Опубліковано в №13 (355)

Сергій Матвіїв
Сергій Матвіїв «Кватро-консалтинг, ЮК» Керуючий партнер

На сьогодні державна реєстрація припинення діяльності фізичної особи – підприємця регулюється нормами Цивільного кодексу України та Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Зазначені законодавчі положення передбачають два етапи процедури припинення діяльності фізичної особи – підприємця:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 – на першому етапі до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців вноситься запис про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення підприємницької діяльності;

 – на другому етапі (не раніше строку пред’явлення вимог кредиторів) – запис про державну реєстрацію припинення. Така законодавча регламентація на практиці проявляється складністю процедури та доволі значною тривалістю в часі. Умови сьогодення диктують потребу в удосконаленні, спрощенні цієї процедури, яка насамперед полягатиме у зменшенні часових затрат процедури припинення, мінімізації участі особи, яка виявила бажання припинити свою підприємницьку діяльність у процедурі припинення, а також удосконаленні механізму взаємодії уповноважених державою органів, які займаються питаннями припинення діяльності суб’єктів господарювання.

Так, 27.02.2013 р. у Верховній Раді України зареєстровано проект № 2409 Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників.

У пояснювальній записці до вказаного проекту закону автор останнього під основною метою цього проекту вбачає істотне полегшення процедур, що застосовуються під час припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників. Таке полегшення полягатиме у скасуванні двоетапної процедури припинення фізичних осіб – підприємців; для припинення підприємницької діяльності таким підприємцям необхідно буде подати державному реєстратору реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення своєї підприємницької діяльності, запис з приводу чого вчиняється негайно.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати