26 листопада 2013, 14:47

Дотримання правил пожежної безпеки як умова безперебійної роботи підприємств

Окремі аспекти діяльності органів пожежного нагляду

Опубліковано в №48 (390)

Павло Кириченко «Тарасов та партнери, ЮК» Юрист

Навряд чи в когось можуть виникнути претензії до роботи пожежників тоді, коли вони рятують життя або майно людей. Разом з тим на органи, які забезпечують пожежну безпеку, покладено й інші повноваження, що можуть призвести до певних наслідків для підприємців. «Важлива» роль пожежників у будь­якому бізнесі, мабуть, увійде в історію України. Справді, вони можуть перевірити будь­яке підприємство, знайти чимало порушень протипожежних вимог, видати припис про усунення таких порушень, за невиконання якого застосувати такий захід, як зупинення роботи підприємства шляхом відключення електропостачання. Раніше такі питання вирішувалися пожежниками самостійно, а за невиконання їхніх приписів наставала лише адміністративна відповідальність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З 1 липня 2013 року почали діяти положення Закону України «Про основні засади державного нагляду (конт­ролю) у сфері господарської діяльності» та Кодексу цивільного захисту України, відповідно до яких зупинення роботи підприємства здійснюється лише за рішенням суду.

І ось уже зараз українські підприємства зіткнулися з практикою застосування цих положень.

Перше питання, що зазнає критики, – це визначення підстав для застосування такого заходу, як зупинення роботи підприємства. Вони визначені у п. 12 ч. 1 ст. 67 та ст. 70 Кодексу цивільного захисту України та повинні мати таку ознаку, як створення загрози життю та/або здоров’ю людей.

Ознака може досить широко трактуватися, теоретично всі порушення протипожежних норм створюють загрозу життю та/або здоров’ю людей. Виходячи з такої логіки застосування таких заходів можливе за будь­яке порушення.

Оскільки довести позовні вимоги повинен позивач, то органи пожежного нагляду мають обґрунтувати необхідність застосування зупинення роботи підприємства, а суд – дослідити вказані обставини. На жаль, неточне визначення закону дозволяє застосовувати такі заходи, не особливо заглиблюючись у дослідження підстав для їх вжиття.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати