03 вересня 2013, 16:58

Альтернативи світовому інвестиційному центру

На які юрисдикції варто звертати увагу при структуруванні бізнесу

Опубліковано в №35-36 (377-378)

Отже, зазнала змін і угода про спрощену систему оподаткування між Кіпром та Україною. А це означає, що український бізнес почне шукати альтернативи Кіпру або ж залишиться в цій юрисдикції, бо «так комфортніше та й схема роботи вже знайома».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


І все ж деякі фахівці зацікавилися, які ж юрисдикції можна ефективно та якісно використовувати у веденні власного бізнесу.

Експерти відзначають світовий тренд на деофшоризацію і прийняття антиофшорних законодавчих поправок, тож аби захистити свій бізнес, можливо, варто переглянути власні погляди на привабливість класичних офшорів і з Кіпру перейти на більш шановані юрисдикції.

 

Нідерланди

Податковий режим Нідерландів особливо приємний для холдингових, фінансових і ліцензійних компаній. Холдингові компанії найчастіше вибирають як організаційно­правову форму акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю (BV).

Для створення такого товариства досить одного акціонера. Хоча BV і не може випускати акції на пред’явника, до нього пред’являють набагато менше вимог щодо підготовки до публікації фінансової звітності. Мінімальний сплачений акціонерний капітал BV менше, ніж капітал акціонерного товариства відкритого типу. При реєстрації акціонерний капітал повинен бути випущений на 20%.

Справами BV управляють виконавчі директори, ними можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Нідерландські офшори відіграють важливу роль у зарубіжній інвестиційній діяльності. Через них переправляються інвестиційні капітали і доходи, кредитні ресурси, банківські відсотки, платежі роялті. Холдингові компанії в Нідерландах дозволяють проводити операції материнської фірми.

Податок на прибуток у Нідерландах становить 35–40%, податок на розподілення дивідендів – 25%. Холдингові компанії знаходяться в більш вигідному становищі: доходи таких компаній, які надходять від дочірніх фірм у вигляді дивідендів, не оподатковуються. Незалежно від того, де знаходиться дочірня фірма, – у Нідерландах або іншій країні.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати