15 листопада 2018, 13:27

Енерджі-челенджі

Нові правила роботи ринку електричної енергії

Роман Савко
Роман Савко «Moris Group, ЮК» старший юрист

Ринок електричної енергії з кінця 2018 р. розпочинає перший етап функціонування за новими правилами. Насправді, це перехідний період, оскільки ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий та балансуючий ринки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон №2019-VIII), будуть запроваджені з липня 2019 р. До цього моменту купівля-продаж електричної енергії здійснюватиметься на Оптовому ринку електричної енергії (далі – ОРЕ), однак почнуть діяти нові правила, які вплинуть на діяльність учасників ринку, а також на ціноутворення.

Які ж зміни очікуються найближчим часом? На ринку з’являться постачальники зі спеціальними обов’язками, а саме постачальник універсальних послуг та постачальник «останньої надії». На постачальника універсальних послуг покладається обов’язок постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам на закріпленій території.

За загальним правилом, постачальники універсальних послуг визначаються рішенням Кабінету Міністрів України за результатами конкурсу. Однак перехідними положеннями Закону №2019-VIІI передбачено, що функції постачальника універсальних послуг протягом 2-х років виконуватиме суб’єкт господарювання, створений оператором системи розподілу під час здійснення заходів з його відокремлення від постачання електричної енергії. Універсальні послуги надаватимуться на підставі публічного договору, типова форма якого є додатком до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. №312. Також саме постачальник універсальних послуг купуватиме у приватних домогосподарств електричну енергію за «зеленим» тарифом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати