23 квітня 2013, 16:05

Як передати право на використання імені фізичної особи?

Ім’я в рекламних кампаніях

Опубліковано в №17 (359)

Катерина Хорошко-Болотова

Особа – власник торговельної марки може одержати додатковий прибуток від свого імені

Катерина Хорошко-Болотова «АйПі Консалт, ПБ» Директор

При розгляді питання щодо реєстрації прізвища та імені як торговельної марки насамперед слід звернути увагу на особу заявника щодо такої реєстрації: чи це особа, яка реєструє власне ім’я та прізвище, чи це інша особа.

Реєструючи власне ім’я та прізвище як торговельну марку, особа має розуміти, що така реєстрація потребує подальшого використання цієї торговельної марки в комерційній діяльності: виробництво певних товарів та/або надання певних послуг, для яких ця торговельна марка зареєстрована. Невикористання торговельної марки протягом трьох років тягне за собою можливість дострокового припинення строку дії свідоцтва повністю або частково за рішенням суду з ініціативи будь-якої зацікавленої особи.

Для відомих осіб реєстрація власного імені та прізвища як торговельної марки надає додатковий захист від паразитування на їх популярності. Крім того, особа – власник торговельної марки може одержати додатковий прибуток від свого імені, адже чим відоміша особа, тим більше бажання у споживачів придбати товар з її іменем. Відома особа може як сама випускати супутні своїй діяльності товари під своєю торговельною маркою (наприклад, сувеніри, лінії одягу або взуття, парфуми тощо), так і надавати зацікавленим особам ліцензії на використання при виробництві товарів або наданні послуг торгової марки – імені особи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0